Сомик золотистий, або Сомик мінливий (Corydoras aeneus)

0

Сімейство Панцирні (Callichthyidae)

Золотистий сомик - донна риба сімейства панцирних сомів. Батьківщина золотистого сомика дрібні водоймища Південної Америки і довколишніх островів. У природі ці сомики живуть в повільно-текучих, рідше в стоячих водах. Цікавою їх особливістю є здатність виповзати невеликими групами на мулисті мілини, де вони підбирають все їстівне. У зв'язку з таким оригінальним способом життя у них виробилися своєрідні пристосування. Головною є здатність дихати повітрям. Воно захоплюється ротом, потрапляє в кишечник і засвоюється в задній кишці. Органом пересування (своєрідними "ходулями") служать міцні голки грудних плавників.


Сомик золотистий характеризується малими розмірами і тілом, покритим панциром. Панцир утворений кістковими пластинками, розташованими двома рядами з боків тіла. Панцир з кісткових пластинок у представників сімейства каліхтіїд служить захистом від ворогів. Загальне забарвлення жовтувато-коричневе. Спина темніша за черевце. З боків проходить помітна яскраво-зелена подовжня смуга. Під нею проходить інша, вужча смуга ясно-зеленого кольору. Плавники жовтуваті, прозорі. Існує альбіноса форма. Рот, розташований в нижній частині голови, з двома парами чутливих вусиків, які служать доповненням до органів дотику і смаку та дозволяють сомикам пересуватися і знаходити їжу навіть в повній темноті. У акваріумі сомик золотистий досягає до 7см. Самці трохи дрібніші за самок золотистого сомика і мають гостріший спинний плавник.

Золотистий сомик - мирна донна рибка, придатна для утримання в загальному акваріумі. Дуже невибаглива, миролюбна. Живе у воді будь-якого хімічного складу. Температура для утримання від 23 до 28 °С. Сомик золотистий невибагливий до кількості кисню у воді. Рекомендовані характеристики води: температура 18 - 24 °С, жорсткість 1 - 25°, кислотність 6,5 - 8.

Сомики віддають перевагу сутінковому освітленню. Якщо акваріум дуже освітлений, вибирають місця, закриті від прямого світла листям рослин, затемнені укриття і різні щілини. При оформленні акваріума, де житимуть сомики, слід враховувати їх любов до тьмяного освітлення. У якості грунту для акваріума використовується обкачаний річковий пісок, корчі, округлі камені. Необхідні зарості рослин, зокрема широколистих, які створюють тінисті місця.

Золотисті сомики вживають будь-який живий і сухий корми, бажана рослинна підгодівля. Поїдають залишки корму, що осіли на дні акваріума. При активному пошуку їжі постійно копаються в грунті, скаламучуючи донні відкладення.

Нерест у золотистих сомиків парний або груповий. Як нерестовик використовується акваріум від 25 до 120 л. Самок потрібно ситно годувати живим кормом, краще всього черв'яками. Коли самка округлиться, потрібно помістити її разом з самцем в нерестовик. Додайте на 1/4 свіжої прісної води. Нерест наступає при зміні температури і зниженні атмосферного тиску. Бажано, щоб ці чинники співпадали. Хімічний склад води при розведенні значення не має. Температура в нерестовику повинна бути в межах температури для утримання, але її краще підвищити на 2-3 °C. Ікра метаєтся на листя рослин або бічні стінки акваріума. Самка відкладає за раз від 100 до 300 ікринок. Ікру можна залишити в акваріумі, відсадивши з нерестовика плідників і встановивши поряд з кладкою ікри розпилювач. Можна обережно зіскоблити ікру із скла лезом бритви і помістити її в чистий акваріум з перфораторною сіткою, встановленою на 3 см нижче за рівень води. Воду в цей акваріум заливають з нерестовика. Ікру розсипають рівним шаром по сітці, встановлюють розпилювач. Ікра, як і у інших видів сомів, тверда. Через 2-3 дні виходять личинки, ще через 5-6 днів вони перетворюються на мальків. При вирощуванні великої кількості мальків потрібно враховувати, що більшість сомових і їх мальки погано переносять різке зниження значення рн, що викликається щільною посадкою малька і великою кількістю органічних відкладень у воді. Годувати мальків потрібно часто і досить ситно, стежачи за тим, щоб вода в акваріумі не почала каламутніти. Стартовий корм: «живий пил», науплії артемії. Статевої зрілості золотисті сомики досягають в 8 - 12 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама