Сомик горобець, сомик карликовий, серповидний панцирник (Corydoras hastatus)

0

Сімейство  Калліхтові (Callichthyidae).

Сомик горобець мешкає в Південній Америці: у притоках річки Амазонки (р. Гуапоре  на межі Бразилії і Болівії) і Парагваю. Він є найдрібнішим представником сімейства корідорасів і дуже популярний у акваріумістів. До Росії ця рибка вперше була завезена в 1961 р.


У сомика горобця напівпрозоре, коренасте, злегка витягнуте в довжину тіло з високою передньою частиною. Боки рибки сплощені та покриті 2 рядами кісткових пластинок, які захищають його від хижаків. Лінія черевця пряма. Рот нижній. На щелепах, зверху і знизу, розташовані по парі вусиків. Хвостовий плавник дволопатевий. Є жировий плавник. Грудний (з колючим променем) і черевний добре розвинені. Забарвлення тіла сомика горобця варіюється від оливкового до золотисто-жовтого кольору. Від зябрових кришок і до кінця хвостового стебла проходить горизонтальна темна смуга, яка закінчується ромбоподібною плямою і обмежена зверху і знизу, жовтуватою облямівкою. Верхній край жирового плавника чорний. Решта всіх плавників сірого кольору. Статеві відмінності: самка трохи більша за самця, у готової до нересту самки профіль черева вигнутий, спинний плавник заокруглений; у самця - спинний плавник на кінці загострений. У довжину сомик горобець досягає до 3 см.

Сомик горобець миролюбна і зграєва рибка. Тримати необхідно в групі з 10 особин (як мінімум, і бажано з переважанням самців). За зграйкою цих рибок дуже цікаво спостерігати: вони постійно «перепурхують» з однієї рослини на іншу і зовсім мало часу проводять на дні. Рослини, разом з корчами і крупними каменями, є їх улюбленим місцем відпочинку. Тримаються сомики в середніх шарах води. Тримати можна з дрібними миролюбними рибками як, в загальному акваріумі, так і у видовому. 

Для утримання сомика горобця необхідний акваріум довжиною не менше 40 см, з різними укриттями (корчі, камені). Зарості рослин розсаджують біля бокових стінок акваріума. Вони створюють не тільки тінисті місця, але і достатній вільний простір для плавання. Грунт - обкатаний річковий пісок і округлі камені. Риби мають додаткове кишкове дихання, тому необхідно забезпечити доступ до поверхні води для захоплення повітря. Параметри води для утримання сомика горобця:  жорсткість 5-15°, рн 6,5-7,2, температура 21-25 °С. Люблять чисту воду, тому потрібна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20% об'єму води.

Сомика горобець споживає: живий і рослинний корми, замінники.

Нерест сомика горобця може проходити як, загальному, так і в окремому акваріумі об'ємом від 40 літрів. Параметри води для розведення: жорсткість 5-10°, рн 6,5-7,2, температура 24-26°с. Необхідна аерація. Нерест стимулюється частим додаванням свіжої води. Для розведення беруть групу риб у віці 1,5 роки (на 4-6 самців 2-3 самки або на 2-3 самці 1 самку), яких перед цим протягом тижня тримали окремо і щільно годували живим кормом. Нерест триває декілька годин. Спочатку самці якийсь час активно ганяють самку, потім вона набирає в рот молочка одного з самців і, вибравши добре освітлене місце на склі або на рослинах, змащує його молочками і клеять ікринки. Потім процес повторюється знову. Самка метає до 80 ікринок. Після закінчення нересту плідників видаляють або субстрат з ікрою переносять в інкубатор (якщо ікра відкладена на скло акваріума, то її обережно знімають лезом). Інкубаційний період складає від 4 до 8 діб, мальки починають плавати і харчуватися через 1-3 доби. Стартовий корм: живий пил.

Статевої зрілості сомик горобець досягає у віці 7-10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини

Вчера заказал левитра низкие цены, быстрая доставка.

Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама