Панцирні соми

Сомик мета (Corydoras metae)

Сімейство Панцирні або Калліхтові соми.

Батьківщиною сомика мета є басейн річки Мета в Колумбії.

 

Сомик горобець, сомик карликовий, серповидний панцирник (Corydoras hastatus)

Сімейство  Калліхтові (Callichthyidae).

Сомик горобець мешкає в Південній Америці: у притоках річки Амазонки (р. Гуапоре  на межі Бразилії і Болівії) і Парагваю. Він є найдрібнішим представником сімейства корідорасів і дуже популярний у акваріумістів. До Росії ця рибка вперше була завезена в 1961 р.

 

Корідорас панда, Сомик панда (Corydoras panda)

Сімейство Панцирні соми або Калліхтові (Callichthyidae).

Корідорас панда мешкає в річці Укаялі в Перу. Завдяки цікавому забарвленню вона дуже популярна у акваріумів. Крім зябрового дихання панда має ще й кишкове, тому доступ до поверхні для них повинен бути завжди відкритий.

 

Корідорас крапчастий, Сомик крапчастий (Corydoras paleatus)

Сімейство Панцирні соми (Callichthyidae).

Батьківщина корідораса крапчастого - Південна Америка. Мешкає у водоймищах з густою рослинністю Південно-східної Бразилії, Парагваю і Уругваю. Дуже популярний і цікавий представник карликових сомів. Основна їхня особливість в тому, що вони можуть дихати повітрям. Сомики спливають на поверхню і заковтують маленьку бульбашку повітря, кисень з неї засвоюється в товстій кишці. Завдяки цьому їм не страшні пересихання водоймищ. Корідорас крапчастий відомий більше ста років. Виведені альбіноса і вуалеві форми.

 

Сомик золотистий, або Сомик мінливий (Corydoras aeneus)

Сімейство Панцирні (Callichthyidae)

Золотистий сомик - донна риба сімейства панцирних сомів. Батьківщина золотистого сомика дрібні водоймища Південної Америки і довколишніх островів. У природі ці сомики живуть в повільно-текучих, рідше в стоячих водах. Цікавою їх особливістю є здатність виповзати невеликими групами на мулисті мілини, де вони підбирають все їстівне. У зв'язку з таким оригінальним способом життя у них виробилися своєрідні пристосування. Головною є здатність дихати повітрям. Воно захоплюється ротом, потрапляє в кишечник і засвоюється в задній кишці. Органом пересування (своєрідними "ходулями") служать міцні голки грудних плавників.

 

Корідорас хвилястий (Corydoras undulates)

Сімейство Панцирні (Калліхтові) соми (Callichthyidae).

Батьківщина корідораса хвилястого Південна Америка, область Ла-плата. Основна особливість цієї рибки (також як і всіх корідорасів) в тому, що вона може дихати повітрям. Сомик спливає на поверхню і заковтує бульбашку повітря, кисень з нього засвоюється в товстій кишці.

 


наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама