Гурамі буркотливий (Trichopsis vittata)

0

Сімейство: Лабіринтові (Belontiidae).

Гурамі буркотливий мешкає в багатих рослинністю ставках, озерах, струмках Лаосу, Камбоджі, В'єтнаму, Таїланду, Малайзії і північної Індонезії. Свою назву рибка отримала за те, що видає звуки, за допомогою жилок на грудних плавниках, що нагадують тихий тріск.


У гурамі бурколивого високе, трохи витягнуте в довжину і стисле з боків тіло. Рот маленький і злегка загострений догори. Очі великі. Черевні плавники довгі, ниткоподібні. Хвостовий - широкий, округлий, загострений в центрі. Анальний плавник довгий і великий. Гурамі буркотливий забарвлений в золотисто-коричневий колір з голубувато-зеленим відблиском. Уздовж тіла проходять 2 - 4 коричнево-чорних поздовжніх смуги. Плавники з червоним, блакитним або фіолетовим відливом і червонуватими і зеленуватими плямочками. Статеві відмінності: самка блідіша і стрункіша за самця; у самця спинний і анальний плавники на кінці витягнуті і загострені. У довжину гурамі буркотливий досягає до 7 см.

Гурамі буркотливий мирна, трохи полохлива і зграєва рибка, підходить навіть акваріумістам-новачкам. Найцікавіше виглядає в невеликому акваріумі із заростями рослин і нечастими відкритими місцями для плавання. Гурамі буркотливий добре уживається із спокійними і миролюбними видами риб. Веде денний спосіб життя. Тримається у верхньому і середньому шарах води.

Тримати гурамі буркотливого можна в добре освітленому акваріумі об'ємом від 30 літрів (на пару рибок) з заростями живих рослин (у тому числі і плаваючими), корчами і вільним місцем для плавання. Дихає рибка атмосферним повітрям, час від часу, піднімаючись до поверхні води, тому дуже важливо, щоб акваріум був накритий кришкою і над поверхнею завжди було тепле повітря, інакше захоплюючи холодне повітря, вона може простудитися. Параметри води для оптимального утримування гурамі буркотливого: жорсткість 5-20°, рн 6,0-7,5, температура 24 - 28°с. Необхідні фільтрація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Гурамі буркотливий всеїдна рибка. У природі харчується комахами, ракоподібними, зоопланктоном. У акваріумі меню цих рибок може складатися з якісного сухого корму, живої і замороженої їжі.

Для розведення підійде нерестовик об'ємом від 15 літрів, можна без грунту і рівнем води 10-15 сантиметрів. Частина поверхні води повинна бути вкрита дрібнолистими плаваючими рослинами (річчія, водяна папороть), які будуть використані самцем при будівництві гнізда. Оглядове скло бажано закрити, щоб не турбувати риб. Параметри води для розведення гурамі буркотливого: жорсткість 4-10°, рн 6,0-7,0, температура 27 - 30°с. Перед посадкою на нерест плідників (беруть самця і декілька самок або групу риб, оскільки не кожен самець здатний запліднити ікру) протягом двох тижнів тримають окремо. Самець будує біля поверхні води гніздо, яке іноді може складатися всього з декількох бульбашок. Самка метає від 70 до 180 ікринок, після чого її відсаджують. Самець залишається доглядати за потомством, відбираючи загиблу ікру, і повертаючи назад личинок, які випали з гнізда. Личинки викльовуються через 2-3 доби.  Ще через 2 доби мальки починають плавати і харчуватися. Самця відсаджують з нерестовика і включають слабку аерацію найдрібнішими бульбашками. Рівень води знижують до 5-10 см і не міняють його, доки не сформується лабіринт у рибки і вона не почне хапати ротом повітря на поверхні. Стартовий корм: інфузорії, коловертки, можна яєчний жовток.

Статевої зрілості гурамі буркотливий досягає у віці 4-6 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама