Гурамі карликовий (Trichopsis pumilus)

0

Сімейство Лабіринтові (Belontiidae).

Батьківщиною гурамі карликового є Таїланд, південний В'єтнам і Великі Зондські острови. Цих риб можна зустріти в дрібних гірських річках, в змулених калюжах і на рисових полях. У наших акваріумах з'явилася в 1954 році.

 


Гурамі карликовий має подовжене тіло, злегка сплощене з боків. Рот великий, по краях зябрових кришок знаходяться щербини. Лабіринт розвинений погано. Спинний плавник короткий і парусовидний. Хвостовий - округлий і трохи загострений на кінці. Основне забарвлення тіла зеленувато-оливкове, боки світліші, черевце і хвостове стебло зеленувато-білі. Від рила і до основи хвостового плавника  посередині тулуба проходить тонка смуга з окремих голубувато-чорних плям, зверху і знизу від неї розташовані ясно-блакитні і зеленуваті плямочки. Очі і груди забарвлені в рожевий колір. Всі плавники (окрім грудних і черевних) зеленувато-блакитні з темними цятками і темно-червоною окантовкою. Статеві відмінності: самець більший за самку, володіє довшим спинним і анальним плавниками; самка забарвлена тьмяніше, анальний плавник закруглений. У довжину досягає до 3,5 см. Тривалість життя в акваріумі до 3 років.

Гурамі карликовий активна, миролюбна і трохи полохлива рибка. Тримають карликових гурамі в зграї до 8 особин з миролюбними сусідами невеликих розмірів. Тримається у верхніх і середніх шарах води.

Тримати гурамі карликового краще всього парами у видовому акваріумі довжиною не менше 30 см і невеликим рівнем води. Акваріум повинен бути закритий зверху, рибам потрібне тепле повітря на поверхні води (інакше вони можуть застудитися). Грунт використовують темний (бажано, щоб дно було покрите мулом), освітлення помірне. У акваріумі повинні бути різні укриття, корчі і рослини, у тому числі і плаваючі. Параметри води для утримання гурамі карликового: жорсткість до 10°, рн 6.5-7.0, температура 24 - 28°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Годують гурамі карликового живим кормом і замінниками.

Для розведення гурамі карликового необхідний акваріум з рівнем води що не перевищує 20 см. Параметри води для нересту: жорсткість до 10°, рн 6.5-7.0, температура 26 - 28°с (використовують кип'ячену водопровідну воду). Плідників тримають окремо один від одного протягом 2 тижнів і рясно годують. Під час шлюбних ігор рибки видають слабкі звуки, схожі на бурчання. Припускається, що звуки виникають в парних порожнинах лабіринту, які знаходяться під зябрами. Самець будує невелике гніздо з піни в середньому шарі води, під листям. Самка метає від 100-400 ікринок. Після нересту її відсаджують. Цікавою особливістю нересту гурамі карликового є те, що ікра не розсипається, а об'єднана в яєчний пакет. Основне завдання самця після кожного метання відкрити пакет (у кожному пакеті по 4-6 білувато-жовтих ікринок) і перенести ікру в гніздо. Інкубаційний період 36 годин. Після появи мальків необхідно відсадити самця з нерестовика. Мальки починають плавати і харчуватися на 4 день. Стартовий корм: інфузорії, коловертки, яєчний жовток.

Статевої зрілості гурамі карликовий досягає в 4-5 місяців.

 

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини

https://muzoic.com/

Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама