Блакитний гурамі, суматранський гурамі (Trichogaster trichopterus sumatranus)

0

Сімейство лабіринтові (Belontiidae).

Батьківщиною блакитного гурамі є Південно-східна Азія, водоймища острова Суматра. У наших акваріумах вперше з'явилася в 1958 році і набула дуже широкого поширення.


Блакитний гурамі має високе, довгасте і сплощенне з боків тіло. На голові розміщені великі очі. Верхній плавник високий, загострений. Нижній - починається  від грудного плавника і плавно розширюючись, закінчується біля основи хвоста. Грудні плавники мають форму ниткоподібних  вусиків. Вони є органами дотику гурамі і постійно знаходяться в русі. З їх допомогою рибки ознайомлюються з навколишніми предметами. Трапляється, що іноді вони обломлюються, але через деякий час відрстають знову. Як і всі лабіринтові рибки, блакитний гурамі може дихати атмосферним повітрям за допомогою зябрового лабіринту. Основне забарвлення тіла - колір морської хвилі (забарвлення стає яскравішим під час нересту). З боків розташовані поперечні смужки блакитного кольору і дві чорні плями з кожного боку: одна по центру тіла, інша на хвостовому стеблі. Непарні плавники прикрашають розкидані на них сріблясті крапки.  Статеві відмінності: самець стрункіший і більший за самку, забарвлений яскравіше і має довший верхній плавник. У природі блакитний гурамі в довжину досягає 12-14 см, в акваріумі зростають до 8-10 см.

Блакитний гурамі дуже миролюбна рибка. Вона добре уживається з різними видами риб великих і маленьких розмірів, але іноді зустрічаються особини, що проявляють агресію до своїх родичів. Веде денний спосіб життя. Мешкає в середніх і верхніх шарах води.

Блакитний гурамі відрізняється своєю непримхливістю і простотою утримання в домашніх умовах, тому рекомендується акваріумістам-початківцям. За цими рибками дуже цікаво спостерігати: вони веселі і не пропустять нагоду попустувати, цікаві до всього нового, чи то елемент декору чи інша рибка. Для них необхідний яскраво освітлений акваріум (верхнє освітлення) об'ємом від 100 л з заростями живих рослин і вільним місцем для плавання. Бажана наявність корчів (рибки постійно тримаються біля них). Параметри води для правильного утримання блакитного гурамі: жорсткість  8-10°, рн 6,5-7,0, температура 24 - 26°с (здатні переносити нижчу температуру води). Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Блакитний гурамі всеїдна рибка. Він споживає будь-який корм: тваринний (любить сушені дафнії і гаммаруси), сухий і рослинний, поглинають їх у великих кількостях. Схильні до переїдання. Дорослі особини легко можуть витримувати голодування протягом тижня, без серйозних наслідків і, не виражаючи якої-небудь агресії до сусідів по акваріуму.

Розведення блакитного гурамі не складний процес. Для цього беруть акваріум об'ємом від 40 л і густо засаджують одну частину рослинами і мохом (це буде притулком для самки під час нересту). Рівень води не повинен перевищувати 20 см. Температура води 26-28°с. За тиждень до нересту самок і самців розсаджують і рясно годують живим кормом. Самець будує гніздо з піни біля поверхні води. Коли воно готове він починає сильно штовхати самку до гнізда (на відміну від інших гурамі блакитною поводиться під час нересту дуже агресивно і може порвати хвіст самці або нижній плавник). Самка метає до 2000 ікринок. Після закінчення нересту її відсаджують. Самець залишається в акваріумі і охороняє гніздо з кладкою, піклується про потомство. Через добу викльовуються личинки. Самець залицяється за ними до тих пір, поки вони не перетворяться на мальків і не попливуть. У цей момент самця необхідно відсадити з акваріума (може почати поїдати мальків). Стартовий корм: живий пил, інфузорії. Ростуть швидко. Лабіринтовий орган формується у мальків на 10-14 день.

Статевої зрілості блакитної гурамі досягає у віці 1 року. Тривалість життя в акваріумі при правильному утримання може досягати 7 років.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама