Гурамі перлинний (Trichogaster leeri)

0

Сімейство Лабіринтові (Belontiidae).

У природі перлинний гурамі мешкає в неглибоких зарослих водоймищах Індії і Індокитаю.


Тіло гурамі високе, витягнуте в довжину, сплощене з боків. Забарвлення тіла сріблясто-фіолетове з численними перламутровими плямами (що нагадують перлини), розкиданими не тільки по всьому тулубу, але і по плавниках. Уздовж всього тіла проходить нерівна темна смуга. Довжина перллинного гурамі досягає 11 см. Самець значно більший за самку, має яскравіше забарвлення, витягнуті спинний і анальний плавники. В період нересту груди і черевце самця забарвлюються в рудувато-червоний колір.

Перлинний гурамі - красива рибка, що відрізняється спокійним і мирним характером. Трохи полохлива. Легко уживається з неагресивними сусідами.

Тримати перлинних гурамі неважко. Бажано мати акваріум ємкістю не менше 40 літрів, густо засаджений рослинами, а також необхідна наявність корчів як укриття і зона вільного плавання. Грунт повинен бути темним. Ці риби віддають перевагу чистій воді і сонячному освітленню.

Температура води для утримування перлинних гурамі 23-27 °С. Параметри води - жорсткість до 16°, рн 6,0-7,0. Необхідна аерація, фільтрація і щотижнева підміна до 30% води. Годувати гурамі бажано живим кормом: мотилем, трубочником, дафніями, але не відмовляться вони і від сухого.

Розведення перлинних гурамі складніше, ніж решти видів гурамі. Для нересту необхідний акваріум ємкістю від 20 л,  рівень води не повинен перевищувати 30-35 см. Вода повинна бути старою і м'якою до 7°, рн 7,0, температура 27-29 °С. Бажано помістити в нього пучок річчії. Акваріум переносять в спокійне місце і  закривають оглядове скло, щоб випадково не злякати рибок. Бажано брати особин, що досягли восьмимісячного віку, готових до ікрометання. За тиждень до нересту необхідно розсадити самок і самців по різних акваріумах та рясно годувати живим кормом. Першим в акваріум запускають самця, а через декілька годинників самку. Для того, щоб прискорити нерест додають 1/3 дистильованої води і підвищують температуру до 30°с. Самець будує гніздо з приклеєних слиною бульбашок повітря, використовуючи при цьому річчію. Нерест відбувається зазвичай в найближчий день після посадки плідників і продовжується близько 2 г. Плодючість самки може досягати 2000 ікринок. В цей час плідників не можна годувати, тільки через 2 дні можна починати їх підгодовувати невеликими дозами добре промитого мотиля або трубочника (дафніями і циклопами не рекомендується, оскільки разом з цим кормом плідники поїдатимуть ікру і личинок). Самку відсаджують одразу, а самця - коли ікринки потемніють або після викльову личинок (через 1-2 дні). Коли личинки з'являться, слід понизити рівень води до 6-10 см і  підтримувати його таким 1 місяць поки у мальків формується лабіринтовий апарат (почнуть хапати ротом повітря). Якщо личинок багато необхідна слабка аерація. При викльові личинки перлинного гурамі мають жовткові мішечки за рахунок яких вони харчуються 2-3 дні.  Подальші 5-6 днів необхідно годувати інфузоріями, потім зоопланктоном.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама