Макропод звичайний, або райська рибка (Macropodus opercularis)

0

Сімейство Лабіринтові (Belontiidae).

Макроподи широко поширені в Південно-східній Азії. Зустрічаються в Кореї, Китаї, В'єтнамі, на острові Тайвань. Мешкають в стоячих, слабко-проточних водоймищах, на рисових полях. У Європі розводять з 1869, в Росії - з початку 20 століття.


Тіло макропода витягнуте, овальне, стиснуте з боків. Довжина самця до 11 см, самки до 8см. У акваріумі розміри рідко перевищують 6 см. Перший промінь черевних плавників витягнутий в тонку нитку. Кінці спинного, анального і хвостового плавників загострені. Забарвлення дуже красиве: через все тіло упоперек тулуба йдуть широкі прямі смуги, відділені одна від одної, іноді лимонні, сполучені між собою. Смуги темно-червоного кольору переходять в малиновий, чергуються із темно-зеленими смугами, які переходять в синій. Самці стрункіші і яскравіші за самок, їхні плавники мають довші кінці.

За своїм характером макроподи досить агресивні. Можна тримати в акваріумах з рухливими рибами однакової або трохи меншої величини. Для того, щоб виростити макроподів з мирними, їх потрібно у віці одного - двох місяців запускати в акваріум, в якому вже знаходяться інші риби. В такому віці макроподи легко уживаються з іншими рибками і надалі, досягнувши дорослого віку, інших риб не чіпають, причому не тільки великих, але і дрібних. Протипоказане сусідство з видами, що мають вуалеві плавники. Макроподи - акваріумні довгожителі і цілком можуть прожити до 8 років.

До умов утримування в акваріумі макроподи невибагливі. Їм достатньо 3 - 5 літрової ємкості. Пару риб можна тримати навіть в трилітровій банці. Активна реакція (рн) і жорсткість води значення не мають, фільтрація і аерація не потрібні. Хімічний склад води значення не має, миряться навіть з несвіжою водою. Добре переносять і короткочасне підвищення температури до 38 °С і її зниження до 8 °С. Оптимальними є: температура води 20 - 24 °С, жорсткість 5-30°, кислотність 6,5-8. Грунт бажано темний, рослини густолисті і крупнолисті, плаваючі - водяна папороть, сальвінія і ін. Акваріум повинен бути надійно закритий зверху, оскільки дуже часто риби вистрибують з води.

Макроподи всеїдні. Корм можна використовувати звичайний, але краще живий. В акваріумі попереджують надмірне розмноження равликів і плоских черв'яків, поїдаючи їх.

Нерест звичайних макроподів не представляє проблему для акваріумістів. Умови можуть не відрізнятися від звичайних. Для нересту підходить акваріум 5 - 20 літрів. Акваріум необхідно забезпечити плаваючими рослинами. На ніч слід залишати слабке освітлення. Риби нерестяться парами. Перед нерестом плідників на 2 тижні розсаджують і годують живим кормом Температура води 26-28 °С, жорсткість до 10°, рн близько 7,0. Першим садять самця, який будує велике гніздо з піни під листям водних рослин. Нерест макроподів нагадує своєрідний танець - самець кружляє навколо самки, обвиваючи її тіло. Плодючість 500 - 800 ікринок. Після ікрометання самку відсаджують. Інкубаційний період 2 дні. Після появи личинок самця слід відсадити. Мальків вигодовують "живим пилом", інфузоріями, коловертками, пізніше наупліямі артемії і циклопів. Статевозрілий вік у макроподів настає в 5 - 7 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини

Интердип - дипломные на заказ. . стоимость лампа полимеризационная стоматологическая цена

Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама