Макропод чорний (Macropodus concolor)

0

Сімейство лабіринтові (Belontiidae).

Макропод чорний мешкає в стоячих, слабко-проточних водоймищах, на рисових полях і солонуватих гирлах річок Південно-східної Азії. До Європи вперше був завезений в 1935 році, в СРСР в 1958 році.


Макропод чорний має витягнуте і стиснуте з боків тіло. На голові знаходяться крупні очі і товсті губи. Форма зябрових кришок зубчата. Непарні плавники самця подовжені. Крайні промені хвостового сильно витягнуті, ниткоподібні, нагадують ліру. Основне забарвлення тіла макропода чорного мишасте або темно-коричневе, з ледве помітними червоними смужками і лусочками з чорною облямівкою, які створюють на поверхні тіла малюнок у вигляді сіточки. Під час нересту тіло самця стає чорним, а у самки з'являються розмиті поперечні смуги коричневого кольору, черевце яснішає. Груди рубінового кольору. Непарні плавники забарвлені в жовтуватий колір з темними крапками і червоною облямівкою, грудні - в рожевий, черевні - в червоний. У довжину самець досягає 12 см; самка - до 8 см.

Макропод чорний активна, стрибуча і агресивна рибка. У акваріумі рекомендується тримати одного самця і декілька самок. Для спільного утримування необхідно вирощувати їх разом, інакше самець може вбити самку, якщо вона йому не сподобається, не говорячи про смертельні бійки самців. Тримати можна з різними видами риб такого ж розміру (але тільки якщо вони вирощені разом!). При посадці в загальний акваріум мальки макропода чорного (у віці 3-4 місяців) запам'ятовують своїх сусідів і, підростаючи, не чіпають їх, а кожну нову рибу в акваріумі починають переслідувати.

Для макропода чорного необхідний акваріум об'ємом не менше 80 літрів (на 3 особини). Він повинен бути обов'язково накритий кришкою, оскільки рибка, підпливаючи до поверхні води (макроподи, як і всі лабіринтові, дихають атмосферним повітрям за допомогою спеціального органу лабіринту) може застудитися, вдихнувши занадто холодне повітря. Освітлення не повинне бути дуже яскравим. Грунт темний. У акваріумі повинні бути зарості рослин (також необхідно залишити вільний простір для плавання), крупні камені, гроти, корчі і так далі Зверніть увагу на те, щоб не було вузьких щілин, залізши в які рибка не зможе самостійно вилізти і загине. Параметри води для правильного утримування макропода чорного: жорсткість 10-20°, рн 6.5-8.0, температура 25 - 28°с (легко можуть переносити температуру до 35°с, при цьому гинуть від переохолодження, коли температура опускається всього на 2-3°с від норми).

Макропод чорний в їжу вживає як живий корм, так і замінники.

Нерест макропода чорного може проходити як в загальному, так і в окремому акваріумі (в розрахунку 20 л на пару рибок). У нерестовику повинні бути зарості рослин, зокрема плаваючих. Параметри води для розведення: жорсткість до 10°, рн 6.5-7.5, температура 26 - 30°. Необхідна слабка аерація. Протягом тижня плідників тримають окремо. При посадці в нерестовик самець починає будувати гніздо з піни в заростях рослин біля поверхні води. Коли воно готове він обхвачує самку своїм тілом і перевертає черевцем вгору. Вона випускає ікру жовтого кольору, яка через свою легкість сама спливає в піну. Продуктивність до 1000 ікринок. Після нересту самку бажано відразу відсадити (якщо вона з'явиться біля гнізда, самець може її убити). Самець сам доглядає за потомством: додає бульбашки, прибирає неплідні ікринки, ловить личинок, що завчасно вискочили з піни (самець хапає утікача в рот і, зробивши декілька жувальних рухів, відправляє його назад в гніздо). Інкубаційний період складає 2-3 діб. Коли мальки починають розпливатися, гніздо руйнується. У цей момент необхідно відсадити самця з нерестовика (рефлекс догляду за потомством до цього часу у нього зникає) і він може почати поїдати мальків. Через 3-4 дні крихітні мальки починають плавати і харчуватися. Стартовий корм: живий пил і інфузорії. Надалі їх годують наупліямі рачків, мікрочервами і так далі Небажано годувати мальків штучним кормом, оскільки відсоток тих, що виростуть зменшиться, і будуть повільніше розвиватися. У віці 3-4 місяців починаються перші поєдинки у крупних самців (якщо акваріум невеликий, тому необхідно відсортувати рибок, вибираючи з нього переможців).

Статевої зрілості макропод чорний досягає в 5-7 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама