Ляліус (Colisa lalia)

0

У природі ляліус зустрічається в різних водоймищах Індії, Індонезії і Бангладешу. Цю рибку також можна зустріти і на рисових полях. Ляліус одна з найпривабливіших, яскраво забарвлених і маленьких риб  сімейства лабіринтових. Довжина її сягає  всього 5 - 6 см.


Тіло ляліуса має плоску форму. Забарвлення зеленувато-блакитне  з поперечними смужками червоного і синьо-блакитного кольору, черевце біля зябрових кришок блакитне. Майже всі плавники ляліуса  вкриті червоними плямами. У самця спинний плавник загострений на кінці і доходить майже до хвоста, у самки закруглений. Черевні плавники прозорі звичайної форми. Вусики у самця червоні, а у самки жовті. Самець ляліуса відрізняється яскравішим забарвленням. Розмір самки і самця ляліуса однаковий.

Ляліус - красива рибка, але з полохливим характером. Не бажано тримати разом з неспокійними сусідами. Від переляку ляліус може залізти в такі місця в акваріумі, з яких вибратися самостійно не може і в результаті може загинути. Якщо тримати разом декількох ляліусів, то вони тримаються зграйкою і стають менш полохливими.

Утримувати ляліусів можна в невеликих акваріумах до 10 літрів.  Грунт повинен бути темним. Бажано, щоб акваріум був густо засаджений рослинами, але при цьому залишався невеликий вільний простір з боку джерела світла. Ляліуси люблять яскраве освітлення.

Температура води для утримання ляліуса 18-20 °С. Параметри води - жорсткість до 20°, рн  6,5-7,0.

До корму ляліуси невибагливі. Віддають перевагу живому корму: дрібний мотиль, циклопи, дафнії,  але можуть поїдати і дрібний сухий корм, призначений тільки для найменших риб. 

Ляліус розводиться дуже легко. Для нересту необхідний акваріум ємкістю від 20 л і рівнем води 10 см. Вода повинна бути м'якою, краще всього використовувати кип'ячену воду, що відстоялася (перш ніж залити в акваріум її необхідно аерувати 3-4 години). Температура підвищується до 30°c. У акваріум поміщають декілька кущів рослин з витягнутими стеблами і плаваючі на поверхні рослини. Нерестовик необхідно прикрити зверху склом, щоб самець не міг вистрибнути (в цей час він стає дуже агресивним). Для стимуляції нересту самців і самок заздалегідь розсаджують по різних акваріумах на 1-2 тижні. Потім в акваріум садять пару рибок або групу з преважанням самок. В цей час у самців ляліуса забарвлення тіла стає ще яскравішим. Найкращим часом для нересту є квітень-травень.  Самець зводить гніздо у вигляді шапки з  приклеєних слиною бульбашок повітря, каркасом для нього стають плаваючі  рослини. В цей час самка ховається від самця в гущавині рослин. Самець ляліуса  періодично ганяє її по всьому акваріуму. Коли гніздо готове самець заганяє самку під гніздо і обхвачує її, відбувається виметування і запліднення ікри. Це здійснюється 5-6 разів. Самка метає до 800 ікринок. Коли процес закінчений, самка ховається в заростях і більше не показується. Бажано відразу ж відсадити її з акваріума (якщо самець помітить, що самка підіймається на поверхню за повітрям, він почне бити її і вона може загинути). Самець ляліуса доглядає за потомством сам. Личинки з'являються через 1-2 дні, а через 5-6 мальки починають плавати і харчуватися. На 4 день самця відсаджують з акваріума. Годувати мальків ляліуса необхідно «живим пилом», коловерткою, інфузоріями. Ростуть вони швидко, але не рівномірно. На 8-10 день їм можна давати циклопів. Якщо в акваріумі багато мальків бажано їх відсортовувати, щоб дати найменшим підрости. Вся памолодь забарвлена дуже непоказно і відрізнити самців від самок можна в 1,5-2 місячному віці, коли з'являться яскраві смужки.

Живуть ляліуси недовго, навіть за оптимальних умов утримування всього 2-3 року. Статева зрілість настає у віці від 4 до 6 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама