Лабіринтові

Півник, або рибка бійцівська звичайна (Betta splendens)

Сімейство лабіринтові (Belontidae).

Півник, або рибка бійцівська звичайна мешкає в стоячих, повільно-текучих і дуже зарослих водоймищах із заболоченим дном в Південно-східній Азії, В'єтнамі і Таїланді. До Москви вперше була завезена в 1896 році. Самці бійцівських рибок постійно б'ються між собою, як справжні півні, за що і отримали назву півників. У себе на батьківщині їх розводять і тримають для проведення поєдинків і готують рибок до них спеціальні тренери. Бої проходять у присутності численних глядачів (влаштовують тоталізатор). Серед бійцівських рибок існують навіть свої чемпіони. Найчастіше поєдинки закінчуються загибеллю одного з них.

 

Макропод чорний (Macropodus concolor)

Сімейство лабіринтові (Belontiidae).

Макропод чорний мешкає в стоячих, слабко-проточних водоймищах, на рисових полях і солонуватих гирлах річок Південно-східної Азії. До Європи вперше був завезений в 1935 році, в СРСР в 1958 році.

 

Макропод звичайний, або райська рибка (Macropodus opercularis)

Сімейство Лабіринтові (Belontiidae).

Макроподи широко поширені в Південно-східній Азії. Зустрічаються в Кореї, Китаї, В'єтнамі, на острові Тайвань. Мешкають в стоячих, слабко-проточних водоймищах, на рисових полях. У Європі розводять з 1869, в Росії - з початку 20 століття.

 

Макропод круглохвостий, китайський макропод (Macropodus chinensis)

Сімейство Лабіринтові (Belontidae).

Макропод круглохвостий мешкає в спокійних водоймищах рівнин і в гирлах річок з солоноватой водою Південно-східної Азії: на сході Китаю, на Тайвані і в Кореї.

 

Ляліус (Colisa lalia)

У природі ляліус зустрічається в різних водоймищах Індії, Індонезії і Бангладешу. Цю рибку також можна зустріти і на рисових полях. Ляліус одна з найпривабливіших, яскраво забарвлених і маленьких риб  сімейства лабіринтових. Довжина її сягає  всього 5 - 6 см.

 

Гурамі звичайний, або гурамі плямистий (Trichogaster trichopterus trichopterus)

Сімейство Лабіринтові (Belontiidae).

В природі плямистий гурамі мешкає у водоймищах Індокитаю. Живе в повільно-текучих і стоячих водах. Тримаються в зарослих рослинами струмках, ставках і озерах. Досягає великих розмірів. Вперше був завезений до Європи в 1896 році.

 

Гурамі місячний (Trichogaster microlepis)

Сімейство Лабіринтові (Belontiidae).

Місячний гурамі мешкає в багатих рослинністю ставках, озерах і струмках Південно-східної Азії: Камбоджі і Таїланду. До Європи вперше був завезений в 1951 році.

 

Гурамі карликовий (Trichopsis pumilus)

Сімейство Лабіринтові (Belontiidae).

Батьківщиною гурамі карликового є Таїланд, південний В'єтнам і Великі Зондські острови. Цих риб можна зустріти в дрібних гірських річках, в змулених калюжах і на рисових полях. У наших акваріумах з'явилася в 1954 році.

 

 

Гурамі перлинний (Trichogaster leeri)

Сімейство Лабіринтові (Belontiidae).

У природі перлинний гурамі мешкає в неглибоких зарослих водоймищах Індії і Індокитаю.

 

Блакитний гурамі, суматранський гурамі (Trichogaster trichopterus sumatranus)

Сімейство лабіринтові (Belontiidae).

Батьківщиною блакитного гурамі є Південно-східна Азія, водоймища острова Суматра. У наших акваріумах вперше з'явилася в 1958 році і набула дуже широкого поширення.

 

Гурамі буркотливий (Trichopsis vittata)

Сімейство: Лабіринтові (Belontiidae).

Гурамі буркотливий мешкає в багатих рослинністю ставках, озерах, струмках Лаосу, Камбоджі, В'єтнаму, Таїланду, Малайзії і північної Індонезії. Свою назву рибка отримала за те, що видає звуки, за допомогою жилок на грудних плавниках, що нагадують тихий тріск.

 

Бетта чорна, півник карликовий, півник чорний невойовничий (Betta imbellis)

Сімейство лабіринтові (Belontidae).

Бетта чорна, півник карликовий або півник чорний невойовничий мешкає в болотистих водоймищах, на рисових полях півострова Малакка. Виявити її вдалося в 1970 році Дітріху Шаллеру в 30 милях від Куола Лампур (Таїланд), раніше була не відома.

 

Бетта смарагдова або зелений півник (Betta smaragdina)

Сімейство лабіринтові (Belontiidae).

Батьківщиною бетти смарагдової або зеленого півника є Південно-східна Азія.

 

Бетта смугаста (Betta taeniata)

Сімейство Лабіринтові (Belontidae).

Бетта смугаста мешкає в багатих рослинністю дрібних річках, канавах і болотистих водоймищах Південно-східної Азії: Таїланд, п-ів Малакка, о-ва Каліматан і Суматра.

 

Бетта пікта, півник яванський (Betta picta)

Сімейство: Лабіринтові (Belontidae).

Батьківщина бетти пікти Сінгапур, о-ви Суматра і Ява. Мешкає рибка в багатих рослинністю струмках, дрібних річках, канавах, а також в болотистих водоймищах.

 


наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама