Бетта смугаста (Betta taeniata)

0

Сімейство Лабіринтові (Belontidae).

Бетта смугаста мешкає в багатих рослинністю дрібних річках, канавах і болотистих водоймищах Південно-східної Азії: Таїланд, п-ів Малакка, о-ва Каліматан і Суматра.


У бетти смугастої струнке, подовжене, майже кругле в поперечному перетині тіло. Спинний плавник короткий, анальний - довгий, з витягнутим кінцем. Перші промені черевних плавників витягнуті. Колір тіла бетти варіюється від жовто-коричневого до червонувато-коричневого, з нечіткими подовжніми смугами і темними плямами на голові і плавниках. Самець більший і яскравіше забарвлений, ніж самка, з товстішим і округлішим рилом. В період нересту його тіло темніє, подовжні смуги стають чіткими і на них з'являються блискучі зеленуваті крапки (якщо самець інкубує ікру, то тіло його стає бурим). Самка під час нересту забарвлена в світло-коричневий колір. У довжину бетта смугаста досягає до 8 см.

Бетта смугаста пасивна, трохи полохлива і миролюбна рибка, що виражає агресію лише під час нересту, коли самці розмежовують свою територію і відстоюють її. Часто ховається в укриттях на  дні.

Бетта смугаста дихає атмосферним повітрям за допомогою зябрового лабіринту. Внаслідок цього акваріум повинен бути закритий зверху, щоб над поверхнею води було тепле повітря, інакше риби, захоплюючи холодне повітря, можуть простудитися. Бетту смугасту можна тримати групою в загальному (або у видовому) акваріумі від 100 літрів з заростями рослин (бажано широколистими, які досягають поверхні води), корчами і печерами з каменів. Для оптимального утримування цієї рибки потрібні наступні параметри води: жорсткість 4-15°, рн 6.0-7.5, температура 24 - 26°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Бетта смугаста вживає як живий корм, так і замінники.

Процес розведення бетти смугастої може проходити як в  загальному так і в окремому акваріумі. Нерестовик беруть завдовжки від 80 см на пару рибок без грунту з декількома великолистими і плаваючими рослинами. Параметри води для розведення бетти смугастої: жорсткість 4-15° °, рн 6.0-7.5, температура 26 - 29°с, рівень води15-20 см. Плідників протягом тижня тримають окремо і рясно годують живим кормом. У нерестовик садять спочатку самця, а через деякий час самку (з товстим черевцем). Самець будує гніздо з піни під листям плаваючих рослин (іноді риби метають ікру під крупним листям, до якого її прикріплюють або взагалі можуть залишити плавати на поверхні). Самка метає до 50 ікринок, після чого її відсаджують. Самець інкубує ікру в роті протягом 1-2 діб. Мальки починають плавати і харчуватися через 3-5 діб. У цей момент самця відсаджують з нерестовика. Рівень води знижують до 5 см. Якщо нерест проходив в загальному акваріумі то мальків переводять у вирощувальний акваріум з таким же рівнем води, який підвищується у міру їх росту. Стартовий корм для мальків бетти смугастої: живий пил, інфузорії, мікрочерв'як.

Статевої зрілості бетта смугаста досягає у віці 1 року.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама