Бетта смарагдова або зелений півник (Betta smaragdina)

0

Сімейство лабіринтові (Belontiidae).

Батьківщиною бетти смарагдової або зеленого півника є Південно-східна Азія.


Бетта смарагдова або зелений півник має витягнуте в довжину, струнке, майже круглим в поперечному перетині тілом. Рот верхній, губи роздуті. Спинний плавник короткий, анальний - довгий, іноді з витягнутим кінцем. Основне забарвлення тулуба темне, оливково-цегляного кольору з блискучими зеленуватими лусочками, які створюють по всьому тілу красивий шаховий узор. Голова зверху чорна, луска на зябрових кришках синьо-зелена. Анальний і хвостовий плавники червоно-цегляного кольору із зелено-блакитними прожилками уздовж променів. Черевні - темно-червоні з чорними краями. Спинний плавник зеленувато-блакитний з косими темними смугами між променями. Статеві відмінності: самець більший за самку, має більші плавники; у самки на тілі часто зустрічаються розмиті поперечні смужки. У довжину бетта смарагдова або зелений півник досягає до 7 см.

Бетта смарагдова або зелений півник миролюбна рибка, лише під час нересту самці стають агресивними. Тримаються у верхніх і середніх шарах води. Тримати можна як в загальному так і у видовому акваріумі з такими ж за розміром мирними рибами.

Для утримання бетти смарагдової або зеленого півника необхідний акваріум від 100 літрів. Риби дихають атмосферним повітрям за допомогою зябрового лабіринту, тому акваріум обов'язково повинен бути накритий кришкою. Це забезпечить тепле повітря над поверхнею води і риба захоплюючи повітря не застудиться. Акваріум оснащують приглушеним освітленням, заростями рослин і різними укриттями (корчі, печери, керамічні горщики). Параметри води для правильного утримання бетти смарагдової або зеленого півника: жорсткість 4-15°, рн 6.0-7.5, температура 24 - 26°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Годувати бетту смарагдову або зеленого півника можна живим кормом, додаючи трохи рослинного, замінниками.

Нерест бетти смарагдової або зеленого півника може проходити як в загальному так і в окремому акваріумі. Ємкість беруть завдовжки від 25-30 см на пару рибок без грунту, з темною підкладкою і декількома крупнолистими і плаваючими рослинами. Параметри води для розведення бетти смарагдової або зеленого півника: жорсткість 4-15°, рн 6.0-7.5, температура 26 - 29°с. Плідників протягом тижня тримають окремо і рясно годують. У нерестовик спочатку садять самця, а через деякий час самку з товстим черевцем. Майже відразу починаються шлюбні ігри, спорудження гнізда (самець будує гніздо з піни під листям плаваючих рослин). Самка метає 100-200 ікринок, після чого її відразу відсаджують. Самець залишається доглядати за ікрою. Інкубаційний період 1-2 доби, мальки починають плавати і харчуватися через 3-5 діб. У цей момент з нерестовика відсаджують і самця. Рівень води знижують до 5 см або переводять мальків у вирощувальний акваріум з таким же рівнем води, який підвищується у міру зростання мальків. Оскільки мальки у бетти смарагдової або зеленого півника великі, як стартовий корм беруть науплій артемії.

Статевої зрілості бетта смарагдова або зелений півник досягає у віці 6-8 місяців. Схрещуються з півником.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама