Бетта пікта, півник яванський (Betta picta)

0

Сімейство: Лабіринтові (Belontidae).

Батьківщина бетти пікти Сінгапур, о-ви Суматра і Ява. Мешкає рибка в багатих рослинністю струмках, дрібних річках, канавах, а також в болотистих водоймищах.


У бетти пікти витягнуте в довжину, струнке, майже кругле в поперечному перетині тіло. Спинний плавник короткий, анальний довгий, хвостовий заокруглений. Перші промені черевного плавника подовжені. Рибка дихає атмосферним повітрям за допомогою зябрового лабіринту. Основний фон тіла бетти пікти коричневий, біля черевця світліший. На тілі розташовані 3 темних подовжніх смуги, середня йде від рила до хвостового плавника, інші починаються позаду зябрової кришки. В період нересту з'являються декілька поперечних смуг. Статеві відмінності: самець - більший за самку, всі плавники (окрім грудних)мають забарвлення від жовтуватого до червоно-коричневого кольору, на анальному чорно-блакитна смужка, подовжені промені черевного плавника ясно-блакитні; в самки всі плавники безбарвні. Бета пікта в довжину досягає до 5 см.

Самці бетти пікти миролюбні, самки територіальні. Тримати краще всього групою з 6-8 особин з мирних видами риб. Тримається півник яванський в середньому шарі води.

Тримати бетту пікту можна в загальному акваріумі об'ємом від 80 літрів, обов'язково закритому зверху, щоб над поверхнею води було тепле повітря, інакше рибки, захоплюючи холодне повітря, можуть застудитися. Також в акваріумі повинні бути різні укриття і зарості рослин. Параметри води для оптимального утримування півника яванського: жорсткість 4-15°, рн 6.0-7.5, температура 24-26°с. Необхідна постійна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Бетта пікта вживає живий корм і замінники.

Нерест бетти пікти парний і може проходити як в загальному так і в нерестовому акваріумі довжиною від 25 см і рівнем води 10-15 см. Акваріум беруть без грунту, з приглушеним освітленням, з темною підкладкою і декількома кущами дрібнолистих рослин. Параметри води для нересту бетти пікти: жорсткість 4-15°, рн 6.0-7.5, температура 26 - 29°с. Необхідна аерація. Для успішного розведення на нерест необхідно брати пару, у віці 6-8 місяців. Перед посадкою на нерест плідників протягом тижня тримають окремо і рясно годують. Спочатку садять в нерестовик самця, а через пару годин самку з товстим черевцем.  Ікрометання відбувається біля поверхні серед листя рослин. Самка метає близько 100 ікринок. Самець інкубує ікру в роті, сховавшись в укриття. У загальному акваріумі самка охороняє територію, з нерестовика її можна відсадити. Інкубаційний період при температурі 25°с триває 10-12 діб. Коли мальки покинуть рот самця, його відсаджують, а рівень води в акваріумі знижують до 5 см. Стартовий корм для мальків півника яванського: планктон, інфузорії, коловертка.

Статевої зрілості бетта пікта досягає у віці 6-10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама