Бетта чорна, півник карликовий, півник чорний невойовничий (Betta imbellis)

0

Сімейство лабіринтові (Belontidae).

Бетта чорна, півник карликовий або півник чорний невойовничий мешкає в болотистих водоймищах, на рисових полях півострова Малакка. Виявити її вдалося в 1970 році Дітріху Шаллеру в 30 милях від Куола Лампур (Таїланд), раніше була не відома.


Бетта чорна, півник карликовий або півник чорний невойовничий володіє витягнутим в довжину, струнким, майже круглим в поперечному перетині тілом. Рот верхній, губи роздуті. Спинний плавник короткий, анальний - довгий, з витягнутим кінцем. Основне забарвлення тулуба червонувато-коричневе з поперечними смужками коричневого кольору. Плавники оранжево-червоні. Статеві відмінності: самець має яскравіше забарвлення і крупні плавники, перед нерестом набуває чорно-блакитного забарвлення з рядами плямочок, що переливаються блакитно-зеленим кольором, хвостовий плавник круглий з бахромою на краях і віялом яскравих блакитних променів (проміжки між ними чорні), широкою червоною окантовкою. Кінчики анального плавника червоні, черевні - трибарвні: чорні, далі червоні, гострі кінчики - блакитні. У довжину досягає до 5,5 см.

Бетта чорна, півник карликовий або півник чорний невойовничий мініатюрна, цікава і досить мирна рибка, лише під час нересту самці розмежовують територію і агресивно її захищають. Внаслідок цього починаються бійки. У решту часу самці постійно демонструють свою красу один перед одним, але, як правило, не б'ються. Ведуть сутінковий спосіб життя. Можна тримати в загальному акваріумі з такими ж за розміром мирними рибами, але краще всього парами і у видовому.

Для змісту бетти чорною, півника карликового або півника чорного невойовничого необхідний акваріум від 100 літрів з приглушеним освітленням, чагарниками рослин і різними укриттями. Тримати краще всього парою або одного самця і декілька самок (можна містити декілька самців, якщо у них є можливість займати власну ділянку). Риби дихають атмосферним повітрям за допомогою зябрового лабіринту, тому акваріум повинен бути закритий зверху кришкою, щоб над поверхнею води було тепле повітря, інакше риба, захоплюючи холодне повітря, може простудитися. Параметри води для правильного змісту бетти чорною, півника карликового або півника чорного невойовничого: жорсткість 5-10°, рн 6.5-7.0, температура 24 - 25°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Бетта чорна, півник карликовий або півник чорний невойовничий вживає як живий корм (віддає перевагу мотилеві), так і замінники.

Процес розведення бетти чорною, півника карликового або півника чорного невойовничого нескладний, може проходити як в  загальному, так і в окремому акваріумі. Нерестовик беруть завдовжки від 50 см на пару рибок без грунту, з темною підкладкою і декількома великолистими і плаваючими рослинами. Параметри води для розведення бетти чорної, півника карликового або півника чорного невойовничого: жорсткість 8-10°, рн 6.5-7.0, температура 26 - 30°с. Плідників протягом тижня тримають роздільно. У нерестовик садять спочатку самця, а через деякий час самку з товстим черевцем. Майже відразу починаються шлюбні ігри, споруда гнізда (самець будує гніздо з піни під листям плаваючих рослин), а через 2-3 дні - нерест. Самка метає до 300 ікринок, після чого її відразу відсаджують. Самець залишається залицятися за ікрою. Інкубаційний період 1-2 діб, мальки починають плисти і харчуватися через 3-5 діб. У цей момент з нерестовіка відсаджую і самця. Рівень води знижують до 5 см або переводять мальків у вирощувальний акваріум з таким же рівнем води, який підвищується у міру зростання мальків. Стартовий корм: живий пил, інфузорії, мікрочерв'як. Ростуть мальки поволі: у віці 2 місяців довжина їх складає всього 12-15 мм.

Статевій зрілості бета чорна, півник карликовий або півник чорний досягає у віці 1 року. Схрещуються з півником.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама