Буноцефал або Сом-корч (Bunocephalus bicolor)

0

Сімейство Широкоголові соми (Aspredinidae).

Батьківщиною буноцефала є Південна Америка, в основному західна частина басейну Амазонки.

 


Буноцефал має дуже сплюснуте тіло, в області спинного плавника переходить в конусоподібний хвіст. Забарвлення риби захисне - великі темні патьоки на фоні піщаного кольору і зовні нагадує шматок деревної кори. Плавники великі, сильно розвинені і забарвлені так само, як тіло. На першому промені грудного плавника є гостра шпилька. Буноцефал має розтягнутий, крупний рот, обрамлений шістьма вусами. Очі дуже дрібні, темного кольору. У довжину риби досягають 15 сантиметрів. Самки буноцефала набагато повніші за самців. Тривалість життя цих сомів досягає 6 років.

По характеру поведінки буноцефали є типовими нічними рибами. Ведуть малорухливий спосіб життя. Активність проявляють з настанням сутінків, а вдень спокійно лежать на дні, зарившись в мул або пісок, очікують своєї здобичі і не подають ознак життя до моменту нападу на необачну жертву. Володіють вражаючою здібністю до маскування під грунт. Акваріумістам доводиться докласти немало зусиль, щоб знайти цих рибок в своєму акваріумі.

У акваріумі буноцефалів можна тримати разом з неагресивними рибками. Параметри води для утримання цих сомів: температура 20-24 °C, жорсткість до 15-20° і кислотності 6,0-7,0. Переважна проточність води. Необхідні фільтрація, аерація. Так само рекомендується щотижнева підміна до 30% об'єму води в акваріумі.

Соми буноцефали споживають будь-який корм, але віддають перевагу м'ясному. Годують риб ввечері, ближче до ночі. Слід пам'ятати, що цей вид сомів схильний до переїдання.

Як і у більшості сомових нерест буноцефалів протікає в нічний час. Для того, щоб стимулювати розмноження необхідна свіжа, насичена киснем вода, незначна гормональна ін'єкція і досить сильна течія, в якій риби ніби парять, притискаючись один до одного. Ікра буноцефалів яскраво-зеленого кольору, невеликого розміру, дуже клейка. Розподіляється по всьому дну акваріума. Ніякого пристрою для захисту ікринок в акваріумі не потрібно, риби свою ікру не чіпають. Одна самка приносить від 200 до 300 ікринок. Ікра дозріває за 35-48 годин при температурі води 26 °С, потім з'являються личинки. Десь через дві доби мальки, що з'явилися, ховаються в будь-які щілини. Забарвлення у рибок з'являється на 4 - 5-й день. Харчуються мальки буноцефала найдрібнішими живими організмами (коловертка, науплії циклопа). Весь цей час особливу увагу необхідно приділяти якості води. Для акваріума перший місяць життя мальків є найбільш складним. У віці одного року буноцефали досягають статевої зрілості.

 

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама