Встановлення акваріума. Запуск акваріума

0

"Дозрівання" акваріума

Запуск акваріума процес тривалий і поспішати на цьому етапі не слід.

Отже, якщо все готово: акваріум, надійна підставка, грунт, предмети декорації, водні рослини, нагрівач, термометр, фільтр, освітлення і відро, то можна починати.

Ретельно промийте грунт під струменем води і розподіліть рівним шаром  по дну акваріума, так щоб поверхня злегка підвищувалася до задньої стінки. Перш ніж декорувати акваріум, розмістіть устаткування. Постарайтеся заховати його наскільки це можливо. Потім в акваріум можна покласти камені і корчі. Тепер заповніть акваріум приблизно до половини водопровідною водою відповідної температури. Якщо на дно покласти блюдце, то грунт не розмиватиметься струменем вливаної води. Далі можна приступати до посадки акваріумних рослин. Підріжте кінчики коріння і видаліть пошкоджене листя перед посадкою рослин в акваріум. Акуратно втисніть коріння в грунт, засипавши їх до точки зростання. Тепер можна наповнити акваріум водою і підключити обладнання.

Швидше за все, ваш акваріум виглядатиме абсолютно голим - на каменях не буде водоростей, рослинність здаватиметься розкиданою і мізерною (адже ви посадили рослини із запасом вільного простору для зростання). Вода, ймовірно, буде трохи каламутною (неможливо вичистити грунт ідеально), а на її поверхні може з'явитися піна. І, зрозуміло, там не буде риб.

Зазвичай потрібно від двох до чотирьох тижнів, щоб акваріум і його біологічний фільтр "дозріли", тобто, щоб там розвинулася достатня популяція нітрифікуючих бактерій, що беруть участь в азотному циклі. Під час періоду "дозрівання" аміак і нітрит досягають небезпечної концентрації. Тому в акваріумі не повинно бути ніяких риб, поки ця потенційно смертельна стадія не закінчиться.

Деяка кількість необхідних бактерій зазвичай присутня навіть в тільки що залитому водою акваріумі. Крім того, можна ввести туди стартову культуру бактерій, придбавши її в зоомагазині, або просто узяти з іншого діючого акваріума декілька жмень субстрата, якщо тільки немає небезпеки, що він вплине на хімічний склад води і занесе збудників хвороби. Оскільки в акваріумі ще немає відходів життєдіяльності риб, яких бактерії могли б обробляти, під час процесу дозрівання їх потрібно підгодовувати. Для цього у продажу є спеціальні продукти. Але навіть якщо просто додати у воду щіпку пластівців або гранульованого корму, ви все одно отримаєте бажаний ефект.

У наш час у продажі є засоби (типу біостартер або биокорин), які, роблять акваріум безпечним для риб практично відразу ж після встановлення - через два дні. Проте набагато надійніше скористатися природним методом. Адже якщо цей "миттєвий" засіб все ж таки не спрацює (наприклад, через те, що вже закінчився термін його придатності), риби, швидше за все, загинуть. Крім того, тривалий період дозрівання має й інші переваги:

  • дає можливість очистити воду від будь-яких речовин, що знаходяться в ній в завішеному стані, а масовий розвиток бактерій, що зазвичай відбувається в перші два дні після заливки в новий акваріум води, не приводить до дипоксії риб;
  • дає рослинам можливість укорінятися і почати рости ще до того, як риби почнуть турбувати їх;
  • дозволяє контролювати хімічний склад і температуру води та налаштувати, якщо це необхідно, обладнання належним чином;
  • дозволяє акваріумісту контролювати жорсткість води і рН у разі будь-якого бажаного або небажаного впливу з боку елементів декоративного оформлення акваріума;
  • дозволяє акваріумісту переконатися, що все устаткування працює як слід, і замінити той або інший пристрій, якщо він не працює;

Заселення акваріума рибами

Навіть коли акваріум і його фільтраційна система "дозріють", популяція бактерій все ще буде обмежена. Вона ще не буде в змозі справлятися з навантаженням, розрахованим на акваріум, повний риб, які знаходяться на нормальному раціоні. Тому навантаження слід підвищувати поступово. Зазвичай слід запускати риб в акваріум по декілька штук за раз протягом декількох тижнів. Проте це не завжди можливо - наприклад, якщо в акваріумі передбачається тримати тільки одну велику рибу або "територіальних" риб, які, швидше за все, накидатимуться на всіх нових риб, вважаючи їх своїми суперниками. У таких випадках єдина можливість - запустити всіх риб відразу. В цьому випадку спочатку годувати їх потрібно дуже легко, а потім поступово збільшувати раціон, поки не буде досягнутий оптимальний рівень. Тоді бактерії умножатимуть свою популяцію відповідно до поступового підвищення кількості відходів.

Якщо ви запускатимете риб в акваріум групами, то кожну наступну групу необхідно піддавати карантину, щоб уникнути небезпеки занести хворобу і заразити нею здорових риб, що вже живуть в акваріумі.

Що потрібно знати до купівлі акваріума
Вибір акваріума
Планування акваріума
Грунт в акваріумі
Оформлення акваріума. Задній фон, каміння, корчі та інше.
Акваріумні рослини
Світло і тепло в акваріумі
Вода в акваріумі
Аерація та фільтрація води в акваріумі
Встановлення акваріума. Запуск акваріума
Годування акваріумних рибок та корми
Догляд за акваріумом
Інвентар для догляду за акваріумом

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама