Вода в акваріумі

0

Вода є життєвим простором акваріумних риб і рослин і залежно від своїх властивостей сприяє розвитку в них життєвих процесів або гальмує їх. Вона містить різні речовини, що додають їй такі властивості, що цікавлять акваріуміста, як колір, прозорість, запах, жорсткість dH, водневий показник pH.

 

Якою ж повинна бути вода в акваріумі? Які у неї параметри і властивості?

Для акваріума необхідна вода, що відповідає наступним вимогам: прозора, чиста, з dH 5-20°, pH 6,5-7,5. Зазвичай водопровідна вода цілком підходить, проте вона містить велику кількість хлору і кисню. Цю проблему можна вирішити відстоюванням протягом 1-2 діб, кип'яченням, аерацією, фільтрацією через активоване вугілля, різними хімічними препаратами.

Після заливання води в акваріум, в ній починають відбуватися різні процеси. Вода може стати білувато-каламутною через процеси гниття відмерлих частин рослин і розмноження мікроорганізмів. Через 2-3 доби вода знов стане прозорою, але для прискорення появи сприятливого середовища для життя риб, рекомендується додати трохи води з давно встановленого, благополучного акваріума. Якщо нахилитися над нормально-функціонуючим акваріумом, то відчувається запах рослин. Будь-який інший запах, як аміаку, сірководню, указує на неблагополуччя процесів, що відбуваються в акваріумі. В цьому випадку необхідно провести чищення грунту і заміну частини води.

Вода в нормально функціонуючому акваріумі стає абсолютно прозорою, але при зливанні її в непрозору ємність вона виявляється трохи жовтуватою.

При обслуговуванні акваріума рекомендується щотижня замінювати частину води свіжою. Причому, чим більший акваріум, тим меншу частину потрібно замінювати. При об'ємі акваріума 60 літрів, щотижня потрібно міняти близько 1/4 частини об'єму. А при об'ємі 250 літрів процедуру заміни води можна проводити раз в два тижні навіть при зміні менше 1/5 частини об'єму води.

Значну роль відіграє фільтрація води. За допомогою фільтру проводиться:

  • Очищення води від неорганічних частинок, що знаходяться у воді в завішеному стані.
  • Видалення з води розчинених органічних сполук та азотвмісних продуктів обміну речовин.
  • Видалення з води певних розчинених речовин, наприклад, медикаментів після лікування риб.
  • Створення циркуляції води в акваріумі.
  • Аерація води.
  • Збагачення води певними розчиненими в ній речовинами.

Що потрібно знати до купівлі акваріума
Вибір акваріума
Планування акваріума
Грунт в акваріумі
Оформлення акваріума. Задній фон, каміння, корчі та інше.
Акваріумні рослини
Світло і тепло в акваріумі
Вода в акваріумі
Аерація та фільтрація води в акваріумі
Встановлення акваріума. Запуск акваріума
Годування акваріумних рибок та корми
Догляд за акваріумом
Інвентар для догляду за акваріумом

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама