Вибір акваріума

0

Якщо акваріум планується встановити в житловій кімнаті, то варто подумати про її обстановку, у тому числі і про стиль меблів, якому повинне відповідати домашнє водоймище. У будь-якому випадку акваріум потрібно вибирати згідно з бажаннями, можливостями і смаком акваріуміста.

Проте при цьому належить враховувати, що риби добре живуть тільки в такому акваріумі, де для них організовані умови, близькі з природними. Деякі види риб якийсь час можуть жити і в простій трилітровій банці. Для правильно ж їх утримання потрібна ємність з великим об'ємом води. Великий акваріум завжди кращий за маленького, оскільки малий акваріум вимагає більше догляду і приносить власнику немало клопотів.

Є закономірність, що чим менший акваріум, тим гірший ріст і зовнішній вигляд риб, що живуть в ньому. Крім того в невеликому акваріумі можуть відбуватися різкі зміни температури і хімічного складу води. Чим більша місткість акваріума, тим більш стійко в ньому зберігається біологічний баланс і, таким чином, його легко підтримувати. Навіть не маючи обігрівача, температура води в такому акваріумі ніколи швидко не змінить свої показники. У невеликій посудині температура води може тільки за одну добу зменшуватися і збільшуватися відразу на декілька градусів, а різкі коливання температури впливають на риб, на рослини і на всі біологічні процеси, що відбуваються в акваріумі, вельми несприятливо. Таким чином, краще придбати одразу великий акваріум. Принаймні, не менше 100 літрів.

Акваріум якої форми краще придбати? Якщо всього кілька років тому у продажу були тільки прямокутні акваріуми, то сьогодні можна купити трьох-, шести- і восьмикутні акваріуми, а також виготовлені по індивідуальному замовленню (наприклад, із зігнутим панорамним переднім склом). Тут важливу роль грає загальний стиль оформлення приміщення. При виборі форми акваріума не потрібно стримувати свою фантазію, головне, щоб біологічні функції акваріума були в нормі.

Круглого акваріума купувати не бажано. Через скло такої ємкості все виглядає спотвореним. Крім того, риби в ньому почуватимуть себе не зовсім затишно. Найсприятливішими вважаються прямокутні акваріуми, оскільки мешканці в них добре видимі. Але якщо ширина акваріума дуже велика, риби в глибині будуть погано видні.

При цьому потрбіно врахувати, що для нормальної життєдіяльності риби потребують певного рівня вмісту кисню воді. Підтримувати необхідну для риб газову рівновагу в невеликому акваріумі (25 - 40 літрів) набагато складніше порівняно з великим (100 і більше літрів). Слід враховувати, що для створення сприятливих для риб умов, особливо кисневого балансу, чим більше ширина перевищує висоту, тим краще. Але це не завжди можливо зважаючи на брак місця в кімнаті.

Перед придбанням акваріума, важливо продумати, яких риб ви там триматимете - адже акваріум по розмірах повинен підходити для своїх мешканців на той час, коли вони повністю виростуть. Кількість риб в акваріумі як правило підраховується шляхом встановлення співвідношення між довжиною тіла риби (не рахуючи хвоста) і площею поверхні води - це приблизно дорівнює потребам риб в кисні по відношенню до площі, на якій відбувається газообмін. Для тропічних прісноводих риб дійснє формула - 2,5 см тіла риби на 64 см2 площі поверхні. Залізне правило: 1 см тіла рибки на літр води. Так, акваріум на 100 літрів може вміщати до 20 риб по 5 см завдовжки. Не створюйте тісноти для рибок (якщо Ви не впевнені, то краще менше риб).

Враховуйте те, що у деяких риб потреба в просторі грунтується на інших мірах (наприклад, вони повинні мати свою територію). Такі особливі потреби зазвичай згадуються в спеціалізованій літературі з описом умов утримання окремих видів риб.

Розміри акваріума можуть бути обмежені наявним вільним простором і можливістю доступу до нього (шириною дверного отвору і кута, куди ви домовилися поставити акваріум), а також його ціною.

Що потрібно знати до купівлі акваріума
Вибір акваріума
Планування акваріума
Грунт в акваріумі
Оформлення акваріума. Задній фон, каміння, корчі та інше.
Акваріумні рослини
Світло і тепло в акваріумі
Вода в акваріумі
Аерація та фільтрація води в акваріумі
Встановлення акваріума. Запуск акваріума
Годування акваріумних рибок та корми
Догляд за акваріумом
Інвентар для догляду за акваріумом

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама