Що потрібно знати до купівлі акваріума

0

Отже, Ви хочете поставити вдома акваріум. Перш ніж придбати акваріум, потрібно правильно визначити, яким вимогам він повинен відповідати. Спочатку необхідно відповісти на питання: якого розміру Ви хочете акваріум; де акваріум стоятиме.

Встановлений акваріум не рекомендується переміщувати. Акваріум, навіть маленького об'єму, важить дуже багато. Вага акваріума (сам акваріум + вода + декоративні елементи) приблизно в 1,5 разу більше його ємкості в літрах. Так, наприклад, акваріум на 120 літрів, повністю обладнаний (з грунтом, устаткуванням, водою) важить приблизно 180 кілограм. Тому не варто розташовувати його на підставці, яка не гарантує стійкість протягом довгого часу.

Ще одне важливе питання, яким задаються багато людей, що планують купити акваріум: чи витримає підлога в квартирі таке навантаження? Згідно будівельним нормам і правилам, підлоги в житлових приміщеннях повинні витримувати від 800 до 1200 кілограм навантаження на квадратний метр. Отже, акваріум з висотою 60-70 см може мати будь-які інші лінійні розміри і це не приведе до механічного руйнування перекриття, навіть якщо акваріум стоїть далеко від несучої стіни. Необхідно тільки відзначити, що це навантаження повинне бути розподіленим. Акваріум повинен спиратися не на чотири ніжки, а на підставку у вигляді рами або на ніжки з великою площею основи.

Місце для акваріума потрібно вибирати на відстані не менше двох метрів від вікна так, щоб акваріум не освітлювався прямими сонячними променями більше двох годин на добу. Якщо так розмістити акваріум не вдається, екрануйте його від прямих сонячних променів щільними шторами або жалюзями.

Встановлюйте акваріум поблизу від електричної розетки для живлення електричного устаткування акваріума. У випадку якщо це нездійсненно, то можна скористатися подовжувачем. Але пам'ятаєте про те, що провід повинен бути надійно закріплений (наприклад, прикріплений до плінтуса). Його не слід залишати вільним.

У вас повинна бути можливість спостерігати за акваріумом так, щоб при цьому не потрібно було пересувати предмети, що оточують його. Крім того, акваріум повинен знаходитися на зручній висоті для спостерігаючого.

Деякі риби не люблять, коли їх весь час турбують - наприклад, якщо поруч постійно ходять. Разом з тим риби можуть стати надто полохливими, якщо їх закрити в кімнаті, де взагалі нікого не буває. Для більшості риб оптимальним буде розташування акваріума в регулярно відвідуваній кімнаті, але в стороні від звичайних маршрутів домочадців.

Завбачте полістиролову основу (підкладку) під акваріум, яка ліквідовує нерівне навантаження і вірогідні нерівномірності каркаса.

Розміщення акваріума

 

Що потрібно знати до купівлі акваріума
Вибір акваріума
Планування акваріума
Грунт в акваріумі
Оформлення акваріума. Задній фон, каміння, корчі та інше.
Акваріумні рослини
Світло і тепло в акваріумі
Вода в акваріумі
Аерація та фільтрація води в акваріумі
Встановлення акваріума. Запуск акваріума
Годування акваріумних рибок та корми
Догляд за акваріумом
Інвентар для догляду за акваріумом

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама