Оформлення акваріума. Задній фон, камені, корчі та інше

0

Задній фон

Перед тим, як повністю або частково заповнити акваріум водою, потрібно вирішити для себе питання про задню стінку. Якщо Ви маєте намір оформити її усередині акваріума, а не із зовнішнього боку, то це обов'язково потрібно зробити до заповнення його водою.

У першому випадку всі матеріали, що використовуються для його виготовлення, зокрема клеї і фарби повинні бути нетоксичними і водостійкими. Внутрішній фон іноді роблять об'ємним - в цьому випадку він виготовляється з пінополістиролу або відливається з склопластика. Іноді фон може складатися просто з шиферних покрівельних плиток, закріплених упоперек задньої стінки акваріума.

Щоб зробити зовнішній фон, найпростіше пофарбувати зовнішню площину заднього скла акваріума. Колір повинен бути темним, неяскравим і нагадувати беріг річки (наприклад, чорний, коричневий або темно-сірий), але у жодному випадку не огняно-червоним або жовтим. Є і інші варіанти: можна наклеїти на скло папір, пластик або ковролін відповідного кольору. Цікавий ефект створюють пробкові плитки.

Можна придбати готовий пластиковий фон з нанесеним на нього зображенням. У зоомагазинах такий фон є в рулонах різної висоти, від яких відрізують потрібну довжину. Для прісноводих акваріумів пропонуються різні види зображень - камені, корчі, рослини або різноманітні їх поєднання.

Камені

Камені є досить значущим елементом в оформленні акваріума. Камені не тільки прикрашають акваріум, але і є субстратом для ікрометання, укриттям для деяких видів риб, особливо для тих, що відкладають ікру в печері (багато хто, правда, віддає перевагу декоративним керамічним укриттям у вигляді кораблів, млинів і так далі). Служать для прикріплення деяких видів рослин, приховують від глядача технічні засоби, укріплюють стінки терас і входять до складу декоративних стінок.

Для акваріума підійдуть камені з базальту, порфіру, гнейсу, граніту та інших первинних порід. Камені з доломіту, вапняку і пісковика можна встановити в акваріум з жорсткою водою.

Форма каменя залежить від створюваного ландшафту акваріума, а також від тих цілей, яким він служитиме. Для берегового ландшафту підходять укладені в довжину трохи кутасті камені, а для риб з проточних водоймищ - округлі. Не рекомендується поміщати в акваріум камені з гострими кутами, оскільки об них можуть поранитися риби.

Перед укладанням камені необхідно очистити від грязі, прокип'ятити у воді. Рекомендується уважно оглянути камінь на предмет наявності в нім металевих включень, які при взаємодії з водою акваріума можуть утворити отруйні розчини. Щоб перевірити камінь на присутність вапна, на нього потрібно крапнути соляною кислотою. Якщо вапно є - з'являться пінисті бульбашки. Після огляду і обробки камені потрібно знову промити водою. Позбавити себе від всього вище перерахованого можна, придбавши камені в зоомагазині.

Створюючи ущелини, великі кам'яні плити, ставлять вертикально, але якщо вони нестійкі, то їх приклеюють до дна акваріума клеєм на силіконово-каучуковій основі. Кам'яні плити, створюючі печери, встановлюють одина на одну, забезпечивши їх стійкість (можна також скористатися клеєм). Взагалі всі великі споруди з каменю і окремі камені укладають на скляне дно акваріума, стараючись, щоб під них не потрапив грунт.

Якщо камені мають невеликий розмір, їх можна покласти безпосередньо на грунт, проте цього слід уникати в акваріумі, де живуть риби, які люблять створювати собі укриття під каменями. Оскільки підривши під таким каменем грунт, вони можуть бути ним придавлені.

Камені зазвичай або впритул ставлять до стінок акваріума, або забезпечують між ними достатню відстань, щоб там не застрягли рибки.

Корчі

Корчі надають підводному ландшафту самобутнього вигляду і служать укриттям для риб, місцями прикріплення деяких видів рослин, опорою для терас.

Використовуване дерево повинне бути мертвим і не містити життєвих соків. Краще всього підходить коріння дерев, що пролежало в чорному торфі глибоких шарів верхових боліт багато років. Придатне також мертве коріння і гілки вільхи, верби, буку, ясена, клена, що багато років пролежали в проточних водоймищах.

Не можна використовувати дерево з гнилизною і цвіллю, а також з мулистих місць і з водоймищ, забруднених промисловими і сільськогосподарськими відходами.

Перед поміщенням в акваріум дерево потрібно очистити від грязі і кори та обробити, щоб знищити бактерії і вигнати з пор повітря, яке додає йому плавучості. Обробку проводять в солоній, а потім в проточній або часто змінюваній воді. Для цього корч поміщають в емальований (але не оцинкований!) посуд, наповнюють водою і насипають сіль до тих пір, поки при інтенсивному перемішуванні частина її в нерозчиненому вигляді осяде на дно, тобто готують насичений сольовий розчин. Потім, зануривши в розчин корч і придавивши його каменем, щоб не спливав, кип'ятять не менше години.

Мушлі

Мушлі не можна вважати відповідною прикрасою загального акваріума, оскільки вони складаються з карбонату кальцію і можуть впливати на жорсткість води і рН. Проте деяким видам риб,  можуть бути необхідні черепашки, вони можуть використовуватись ними як притулки і місця для нересту.

Черепашки з морського побережжя потрібно заздалегідь простерилізувати шляхом кип'ятіння, а потім дочиста відскребти всі їх доступні поверхні. Краще використовувати раковини, які пролежали порожніми деякий час і добре відполірувались водою, ніж ті, які ще можуть містити останки мертвих молюсків.

Раковини, що продаються як прикраса інтер'єру, також підходять за умови, що вони не фарбовані і не покриті лаком.

Які б раковини ви не вибрали, вони перш за все повинні мати відповідні розміри.

Інші предмети

У своєму акваріумі Ви можете розмістити скриню з скарбами, череп, скелет, галеон і безліч інших дрібниць, які у величезному асортименті продаються сьогодні в зоомагазинах. Такі вироби з кераміки, пластмаси і інших матеріалів, знаходячись в акваріумі у вигляді виробів, частенько радують око багатьох любителів акваріума. Головне, всі ці вироби повинні бути виготовлені з нетоксичних і безпечних матеріалів.

Деякі предмети з побуту, можна використовувати в оформленні акваріумів, наприклад: скляні кувшини і пляшки, оригінальні пластикові прикраси. Як печери для акваріумів нерідко використовують глиняні керамічні горщики для рослин або блюдця-піддони, а також труби. Риби охоче займають такі "печери", віддаючи перевагу їм над природнішими спорудами, побудованими з каменів. Якщо такі предмети дуже непривабливі, їх можна заховати між каменів або серед рослин. Квітковий горщик можна покласти на бік або спочатку відколоти шматочок від обідка (це буде вхід), а потім перевернути вверх дном і поставити в акваріум. Дренажні піддони або блюдця теж зазвичай використовують в перевернутому вигляді, заздалегідь виконавши в обідку вхідний отвір. Керамічні вироби повинні бути новими, інакше у воду можуть потрапити частинки пестицидів або добрив, що залишаються в пористій глині навіть після ретельного промивання.

Пластмасові горщики використовувати не варто, оскільки пластмаса, з якої вони виготовлені, може виявитися токсичною. Пластмасові труби, призначені для подачі питної води, придатні для використання в акваріумі, проте труби для стічних вод застосовувати не слід.

Що потрібно знати до купівлі акваріума
Вибір акваріума
Планування акваріума
Грунт в акваріумі
Оформлення акваріума. Задній фон, каміння, корчі та інше.
Акваріумні рослини
Світло і тепло в акваріумі
Вода в акваріумі
Аерація та фільтрація води в акваріумі
Встановлення акваріума. Запуск акваріума
Годування акваріумних рибок та корми
Догляд за акваріумом
Інвентар для догляду за акваріумом

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама