Інвентар для догляду за акваріумом

0

Догляд за акваріумом здійснюється за допомогою допоміжного інвентаря, до якого відносяться сачки різної форми і величини, годівниці, затискачі, присоски, пінцети і багато іншого. Вони повинні бути виготовлені з нейтральних матеріалів, що не виділяють у воду отруйні речовини.

При використанні інвентаря в різних акваріумах, його необхідно продезинфікувати. Але краще на кожен акваріум мати свій інвентар.

Отже, який же інвентар необхідний акваріумісту в першу чергу.

 • Набір сачків різних розмірів. Їх рукоятки повинні бути такими, щоб можна було дістати будь-яке місце в акваріумі. Для вилову риб потрібно два сачки, щоб можна було використовувати прийом "подвійний обхват". Переслідування риби одним сачком може викликати у неї стрес. Дуже маленькі сачки безкорисні - навіть для лову дрібних риб. Мінімальні розумні розміри сачка - 10х15см. Очевидно, для великих риб потрібні більші сачки. В більшості випадків сачки виготовляють з нейлонової сітки. Для риб, що настовбурчують шпильки в разі небезпеки (наприклад, для сомів), потрібні спеціальні сачки з щільної тканини, тому що в звичайних сачках вони можуть заплутатися.
 • Склоочисники (магнітні і звичайні шкребки) - застосовуються для очищення оглядового скла від водоростей. Шкребки з металевим лезом можуть подряпати акрил, розрізати силіконовий герметик, що скріпляє між собою стінки акваріумів, зроблених з силікатного скла. Тому ними краще або взагалі не користуватися, або користуватися дуже обережно.
 • Відра - необхідні для різних цілей. Стандартні пластмасові відра виготовлені не з харчової пластмаси, проте їх можна використовувати для зливання брудної води. Для води, що заливається в акваріум, краще використовувати емальовані відра, ємкості для зберігання харчових продуктів.
 • Сифон з трубкою для очищення гравію. Використовується як "пилосос" для грунту. Добре видаляє детрит. Корисний також для дренажу надмірно замуленого грунту. Проте його не слід використовувати з цією метою під час регулярної щотижневої процедури догляду за акваріумом, оскільки це завдасть дуже відчутного удару по популяції корисних мікроорганізмів, що живуть в грунті і біофільтрі.
 • Додатковий невеликий суцільноскляний акваріум об'ємом 5-10 літрів. Застосовується для відсадження мальків, хворих і тільки що куплених рибок на карантин, а також рослин, які ще дуже малі і можуть постраждати від риб. При необхідності його можна встановити на будь-якій плоскій поверхні, здатній витримати його вагу. Для нього не потрібно спеціальної підставки. Проте він повинен мати кришку або покривне скло, а також власну систему підігріву і аерації води. Також може бути потрібен і фільтр - це залежить від обставин на даний момент часу. Зазвичай використовується простій губчастий фільтр.
 • Годівниці для живого і сухого корму. Запобігають розповсюдженню нез'їденого корму по всьому акваріуму.
 • Довгий пінцет - для зручності підняття різних предметів з дна. Ножиці, скальпель, бритва.
 • Набір різних присоск і затискачів - для кріпильних і інших цілей.
 • Ємність з поділками - для вимірювальних дій з рідинами.
 • Запасний недорогий компресор - на випадок якщо основний вийде з ладу.
 • Запасний обігрівач - на випадок виходу з ладу основного.
 • Запасний термометр - на випадок якщо зламається основний.

Це приблизний перелік інвентарю, необхідного для догляду за акваріумом на перший час.

Що потрібно знати до купівлі акваріума
Вибір акваріума
Планування акваріума
Грунт в акваріумі
Оформлення акваріума. Задній фон, каміння, корчі та інше.
Акваріумні рослини
Світло і тепло в акваріумі
Вода в акваріумі
Аерація та фільтрація води в акваріумі
Встановлення акваріума. Запуск акваріума
Годування акваріумних рибок та корми
Догляд за акваріумом
Інвентар для догляду за акваріумом

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама