Грунт в акваріумі

0

Грунт є, мабуть, найголовнішою частиною планування і комплектації майбутнього акваріума. Разом із заднім фоном, освітленням і додатковими декоративними елементами грунт необхідний для надання акваріуму краси, індивідуальності. Разом з тим, грунт є субстратом для рослин, а також створює на поверхні своїх частинок відповідні умови існування складного комплексу бактерій, грибів, моховаток та інших мікроорганізмів, що переробляють продукти життєдіяльності риб. Крім того, грунт також працює як примітивний механічний фільтр, в який провалюються макроскопічні частинки і суспензії, що забруднюють воду.

Дістати грунт для акваріума можна самостійно, в руслах річок і струмків, але справа ця вельми клопітна, до того ж потрібна довга обробку, тому більшість акваріумістів віддають перевагу купленому.

Перед покупкою грунту, необхідно з'ясувати його походження і хімічний склад. Якщо це вапняк, то він виділятиме у воду акваріума карбонати, а це підвищує жорсткість води. Не всі рибки і рослини можуть жити в жорсткій воді. Для того, щоб перевірити наявність карбонатів в грунті, можна просто нанести на нього декілька крапель столового оцту. Про присутність карбонатів, свідчитиме виділення бульбашок газу.

Отже, розглянемо, які грунти існують і доступні любителям на сьогоднішній день.

Перш за все, грунти можна розбити на три групи за їх походженням:

  • натуральні пісок, галька, гравій і щебінь;
  • грунти, отримані шляхом механічної або хімічної обробки натуральних, природних матеріалів
  • штучні грунти.

Грубозернистий пісок ідеально підходить для тих акваріумів, де утримуються дрібні риючі риби і рослини із слабкою кореневою системою.

У тих акваріумах, де живуть крупні риби, що постійно підкопують грунт і ростуть рослини з сильною кореневою системою, як грунт більше підійде галька.

Що стосується штучного грунту: це можуть бути скляні або пластмасові кульки.

Пластиковий і скляний грунт, абсолютно нешкідливий. Він не виділяє у воду будь-яких речовин шкідливих для риб. Але використовувати його можна тільки в акваріумах з штучними рослинами або якщо живі рослини ростуть в горщиках. Крім того, необхідно пам'ятати про те, що він абсолютно не придатний для утримання риючих риб.

Тепер настав час поговорити про колір. Вважається, що грунт обов'язково повинен бути темних тонів і у жодному випадку не повинен бути кольоровим. Поза сумнівом, на тлі темного грунту, зелень рослин виглядатиме ефектнішою, та і рибки здаватимуться яскравішими. Але що робити, якщо акваріум обладнується у вигляді псевдорифа? Вид темного грунту на тлі коралів, буде абсолютно недоречним. Якщо Вам подобається світлий або кольоровий грунт - купуйте.

З приводу розмірів частинок грунту, він може бути будь-яким, але це не означає, що в акваріум можна насипати пил або покласти цеглу. Мабуть, оптимальний розмір від 2 до 8 мм. Але можна і трохи більше, найголовніше, щоб розміри частинок були по можливості однакової величини і переважно округлої форми. Тобто грунт повинен бути пористим. Попадання між крупними частинками, дрібніших, приведе до того, що циркуляція води в грунті буде затруднена, в ньому почнуться застійні процеси, які приведуть до загнивання коріння рослин і псування води.

Не залежно від того, чи купуєте ви грунт або добуваєте самостійно, у будь-якому випадку його необхідно обробити.

Якщо як грунт використовується пісок, його потрібно просіяти через сито, щоб видалити дрібніші частинки. Не рекомендується використовувати пісок червонуватого відтінку, він містить велику кількість заліза, шкідливого для деяких риб. Гальку також необхідно перебрати, щоб частинки були приблизно однакового розміру. Звичайно, ця процедура потрібна тільки якщо пісок або галька добувається самостійно, а при покупці якісного грунту, в ній немає необхідності. Хоча хороший, якісний грунт достатньо дорогий і може бути не кожному по кишені.

Тепер грунт необхідно ретельно промити. Для цього його поміщають в який-небудь посуд і заливають водою, потім перемішують, а воду зливають. Цю процедуру слід повторювати до тих пір, поки вода, що зливається, не стане абсолютно прозорою.

Після промивки грунт треба продезинфікувати, прокип'ятивши його протягом 15-20 хвилин або прожаривши на деці в духовці.

У якій послідовності оформляти акваріум: до або після заповнення його водою?

Як показує досвід, послідовність дій повинна бути такою: промитий грунт (пісок / гравій) розподіляють на дні резервуару, після чого вмонтовують нижнє опалювання (якщо необхідно). Окремо очищають і замочують коріння і корчі: вони повинні повністю ввібрати в себе воду і піти на дно. Камені теж спочатку промивають, а потім вже починають укладати. Великі камені і корчі повинні стояти не в грунті (пісок / гравій), а на скляному дні. Багато риб люблять підкопувати камені і шматки дерева і влаштовують собі під ними укриття: через це ціла піраміда каменів може звалитися, якщо вона неміцно тримається в грунті.

Що потрібно знати до купівлі акваріума
Вибір акваріума
Планування акваріума
Грунт в акваріумі
Оформлення акваріума. Задній фон, каміння, корчі та інше.
Акваріумні рослини
Світло і тепло в акваріумі
Вода в акваріумі
Аерація та фільтрація води в акваріумі
Встановлення акваріума. Запуск акваріума
Годування акваріумних рибок та корми
Догляд за акваріумом
Інвентар для догляду за акваріумом

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама