Ктенопома карликова, несправжня червоноштрихова (Ctenopoma nanum, Microctenopoma nanum)

0

Сімейство: Анабасові (Anabantidae).

Батьківщина ктенопоми карликової - Африка (Заїр і Камерун). Мешкає рибка в лісових струмках з швидкою течією, під корчами і береговою рослинністю, що звисає над водою.


У ктенопоми карликової високе, подовжене і сплощене з боків тіло, профілі спини і черева майже прямі. Рот витягнутий. На голові розміщені величезні очі. Хвостовий плавник віялоподібний. Забарвлена ктенопома карликова в світло-коричневий колір з темними поперечними смужками, що переходять на непарні плавники. Статеві відмінності: у самця кінці спинного і анального плавників витягнуті і загострені, у збудженому стані і при нересті він набуває майже чорного кольору; у самки перед нерестом з'являється подовжня світла смуга, що йде від зябрової кришки і до основи хвостового плавника. У довжину самець ктенопоми карликової росте до 7,5 см, самка до 6,5 см.

Ктенопомі карликовій властива внутрішньовидова агресія. Тримати її краще з однаковими за розміром і миролюбними сусідами. Дихає атмосферним повітрям за допомогою зябрового лабіринту, тому акваріум повинен бути закритий зверху, щоб над поверхнею води було тепле повітря, і вона не застудилася. Тримається ктенопома карликова в середньому шарі води.

Тримати ктенопому карликову можна у видовому або загальному акваріумі довжиною від 60 см із заростями рослин (в т.ч. і плаваючими рослинами з корінням, що звисає вниз) і різними укриттями (гроти з каменів, корчі, глиняні горщики). Параметри води оптимальні для утримання: жорсткість 4 -20°, рн 6.5-7.5, температура 22-25 °С. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Ктенопома карликова споживає живий корм і замінники.

Для розведення ктенопоми карликової потрібен нерестовик довжиною від 50 см з укриттями і плаваючими на поверхні рослинами з великим листям. Параметри води оптимальні для розведення: жорсткість 2-4°, рн 6.5-6.8, температура 25-28 °С. Бажана фільтрація (найкраще підходить торф'яний фільтр). Самець будує гніздо з піни під листом плаваючої рослини. Самка ктенопоми карликової метає до 1000 ікринок. Після нересту самку відсаджують з нерестовика, а самець залишається доглядати за ікрою. Інкубаційний період триває близько доби, а ще через 3 доби мальки починають плавати і харчуватися. У цей момент самця теж відсаджують. Стартовий корм: коловертки, науплії рачків.

Статевої зрілості ктенопома карликова досягає у віці 1,5-2 років.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама