Ктенопома сиза, ктенопома Кінгслея (Ctenopoma kingsleyae)

0

Сімейство: Анабасові (Anabantidae).

Ктенопома сиза мешкає у водоймищах Західної Африки.


У ктенопоми сизої високе, витягнуте в довжину і сплощене з боків тіло, профілі спини і черева слабо вигнуті. Очі великі, коричневі. На задньому краї зябрової кришки є зубці. Основний колір тулуба рибки бежево-зелений із сталевим відливом. На хвостовому стеблі розміщена чорна пляма, у памолоді вона зі світлою облямівкою, у дорослих риб облямівка проявляється лише деколи. Кожна лусочка має темну окантовку і створює ефект сіточки. Статеві відмінності: у самця мягкопроменеві частини анального і спинного плавників з жовтуватою облямівкою, самка повніша і більша за самця. Ктенопома сиза в природі росте до 20 см в довжину, в акваріумі менше. Тривалість життя в неволі 5-6 років.

Ктенопома сиза агресивна рибка, тому краще тримати її зі схожими за розміром і темпераментом сусідами. Дихає атмосферним повітрям за допомогою зябрового лабіринту. Внаслідок цього акваріум повинен бути закритий зверху, щоб над поверхнею води було тепле повітря, інакше рибка, захоплюючи холодне повітря, може застудитися. Тримається ктенопома сиза в середньому і нижньому шарах води. При виловлювати її сачком потрібно обережно, оскільки рибка може зачепитися за нього зубцями зябрової кришки. В цьому випадку сачок необхідно занурити у воду, щоб ктенопома відчепилася.

Ктенопому сизу тримають в закритому зверху акваріумі об'ємом від 200 літрів із заростями твердолистих рослин (в т.ч. і плаваючими рослинами зі звисаючим вниз корінням) та різними укриттями (гроти з каменів, корчі, глиняні горщики). Параметри води оптимальні для утримання ктенопоми Кінгслея:  жорсткість 4-15°, рн 6.0-7.5, температура 23-26 °С. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Ктенопома сиза споживає живий (в т.ч. дрібну рибу) і додатково рослинні корми, замінники. Для того, щоб рибки не об'їдали рослини рекомендується давати їм пов'яле листя салату або шпинату, (також заморожене, подрібнене листя салату без жилок). Ктенопома сиза схильна до ожиріння.

Для розведення ктенопоми сизоъ підходить нерестовик довжиною від 80 см з укриттями для самки і плаваючими рослинами. Параметри води оптимальні для розведення: жорсткість біля 3°, рн 6.0, температура 25-29 °С. Під час нересту самець стає агресивним і може пошкодити самці плавники. Нерест відбувається під вільною від рослин ділянкою поверхні. Самка метає за один нерест до 1000 прозорих ікринок, які піднімаються до поверхні (всього до 20 тисяч). Риби не піклуються про ікру і навіть поїдають її. Ікру переносять в інкубатор з невеликим шаром води і аерацією. Інкубаційний період триває 1-2 доби, а ще через 2-4 доби мальки починають плавати і харчуватися. Стартовий корм: науплії артемії. Памолодь забарвлена в сіро-жовтий колір з чорною крапкою на хвості. У акваріумі з мальками бажано 1 раз на тиждень проводити підміну 2/3-частини води.

Статевої зрілості ктенопома сиза досягає у віці 1,5-2 років.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини

Купить наркотики онлайн без регистрации

Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама