Ктенопома восьмисмугова (Ctenopoma fasciolatum, Microctenopoma fasciolatum)

0

Сімейство: Анабасові (Anabantidae).

Батьківщина ктенопоми восьмисмугової Центральна і Західна Африка. Тримається рибка в неглибоких, зарослих рослинами місцях, віддаючи перевагу водоймищам з прозорою і чистою водою.


У ктенопоми восьмисмугової високе, подовжене і трохи стисле з боків тіло. Голова велика з гострим рилом. Спинний і анальний плавники довгі. Забарвлення рибки залежить від місця її походження і може бути блакитного або коричневого кольору з 8-12 темними поперечними смужками з боків. У самця спинний і анальний плавники на кінці ниткоподібно витягнуті. Непарні плавники мають численні блакитно-коричневі плямочки. Самка забарвлена блідіше за самця. В період нересту стає коричневою з білою смугою, що проходить від зябрової кришки і до основи хвостового плавника. У довжину самець ктенопоми восьмисмугової досягає 8,5 см, самка до 7 см.

Ктенопома восьмисмугова невибаглива і миролюбна рибка. Утворює патріархальну сім'ю. Тримати її найкраще з однаковими з нею за розміром і темпераментом сусідами. Дихає атмосферним повітрям за допомогою зябрового лабіринту, тому акваріум повинен бути щільно закритий зверху, щоб над поверхнею води завжди було тепле повітря, і вона не застудилася. Тримається  в середньому і нижньому шарах води.

Тримати ктенопому восьмисмугову можна у видовому або загальному акваріумі довжиною від 60 см із заростями твердолистих рослин (в т.ч. і плаваючими рослинами зі звисаючим вниз корінням) і різними укриттями (гроти з каменів, корчі, глиняні горщики). Параметри води оптимальні для утримання: жорсткість 3-10°, рн 6.0-7.0, температура 24-28 °С. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Ктенопома восьмисмугова споживає живий корм, замінники.

Для розведення ктенопоми восьмисмугової необхідний нерестовик довжиною від 50 см. У акваріумі повинні бути укриття, зарості рослин з подовженим стеблом і плаваючі на поверхні рослини з крупним листям. Параметри води оптимальні для розведення: жорсткість 2-4°, рн 6.5-6.8, температура 25-28 °С. Бажана фільтрація (краще всього підходить торф'яний фільтр). Самець будує гніздо з піни під листком плаваючої рослини. Самка ктенопоми восьмисмугової метає до 1000 ікринок. Після нересту самку відсаджують з нерестовика, а самець залишається доглядати за ікрою. Інкубаційний період триває близько 24-36 годин, а ще через 4-5 діб мальки починають плавати і харчуватися. У цей момент самця теж відсаджують. Стартовий корм: коловертки.

Статевої зрілості ктенопома восьмисмугова досягає у віці 1,5-2 років.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама