Ктенопома леопардова (Ctenopoma acutirostre)

0

Сімейство Анабасові (Anabantidae).

Батьківщина ктенопоми леопардової Центральна і Західна Африка. Мешкають в басейні річки Конго, в місцях зарослих травою. До Європи вперше ця рибка була завезена в 1955 році.


У ктенопоми леопардової високе, сплощене з боків тіло. Рот витягнутий. На голові розташовані величезні очі. Має маскувальне забарвлення: на жовто-коричневому фоні по всьому тілу і плавникам розкидані темні плями, що приховують контури риби. По хвостовому стеблу йде вертикальна світла смуга, а темний хвіст скрадає її справжні розміри. Біля основи хвостового плавника розміщена одна очкова пляма. Зустрічаються особини, що мають настільки темне забарвлення, що плями стають невидимими на цьому фоні. У дорослих самців - деякі лусочки мають щербини на краях. Непарні плавники - з темною окантовкою. У самок плавники з дрібними численними плямами. У довжину ктенопома леопардова може досягати 15-20 см. Тривалість життя до 6 років.

Ктенопома леопардова нічна і трохи полохлива рибка. Характер спокійний, любить розмірено плавати в заростях рослин і біля корчів. Завдяки своїй формі тіла і забарвленню добре маскується під різні водні об'єкти і стає невидимою для потенційної здобичі. Будь-яка дрібна риба переслідується до тих пір, поки не опиниться в її пащі. Для сумісного утримання рекомендуються риби великого розміру. Ктенопома леопардова територіальна рибка, в 100 л акваріумі ледь уживаються 2-3 особини. Якщо все ж таки ви вирішили завести групу риб, то бажано заселяти в акваріум всіх одночасно. Інакше, при додаванні нових риб, в акваріумі почнеться війна на знищення новачків і, швидше за все, молоді рибки загинуть. Тримається ктенопома леопардова в нижніх і середніх шарах води.

Для утримання ктенопоми леопардової потрібен просторий акваріум (приблизно від 100 см) закритий кришкою (між кришкою і поверхнею води залишати не менше 2,5 см). Освітлення - приглушене. Грунт - дрібна галька. У акваріумі повинно бути багато різних укриттів (печери з каменів, корчі, керамічні горщики і так далі), зарості рослин (у тому числі і плаваючі) і вільне місце для плавання. Параметри води для правильного утримування ктенопоми леопардової: жорсткість 4-10°, рн 6.0-7.2, температура 23 - 28°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20 % об'єму води. Деякі особини дуже чутливі до поширених захворювань, тому для зміцнення імунітету у воду додають торф'яний екстракт.

Ктенопома леопардова всеїдна, але перевагу віддає живому (замороженому) корму: дрібній рибці, черв'якам, личинкам.

Про розведення ктенопоми леопардової відомо дуже мало, тільки те, що потомство вони не охороняють, а ікру розкидають по всьому акваріуму.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама